У Львові обговорили проект бюджетної резолюції на 2019 рік

Вчора, 4 жовтня, відбулась презентація та громадське обговорення проекту ухвали про бюджетну резолюцію на наступний рік. Серед присутніх: депутати ЛМР, міські чиновники, представники громадськості та експертного середовища.
 


На зустрічі обговорили основні пріоритети та нові підходи, зокрема, до фінансування комунальних підприємств, скерування суми з акцизного податку на гуманітарні потреби та інше. За задумом ініціаторів резолюція допоможе чітко і прозоро розподіляти кошти міського бюджету на наступний рік. Після її прийняття чиновники уже не зможуть у «ручному режимі» направляти кошти, як і куди їм заманеться, зокрема у статутні фонди комунальних підприємств, про витрати яких громадськість немає жодної інформації. 
 

"Ця резолюція не дасть розподіляти бюджет міста у ручному режимі. На пріоритетні напрямки буде встановлено певні мінімальні суми, які обов'язково потрібно буде віддати, наприклад, на медицину, освіту, енергозбереження і так далі. Окрім того, резолюція передбачає обмеження поповнення статутних капіталів комунальних підприємств до 30%. Я ще минулого року піднімала це питання - не можна бездумно заливати величезні кошти в статутні капітали підприємств, адже вони не розвиваються, звикають, що на все їм місто має давати гроші", - розповідає ініціатора створення бюджетної резолюції Уляна Пак.

 
Та Ірина Маруняк, директор Департаменту житового господарства та інфраструктури ЛМР, виступила з ініціативою збільшити максимальний відсоток, або узагалі його прибрати. За її словами, усе через можливі ризики недофінансування стратегічних комунальних підприємств, що може призвести до «паралізування» життєдіяльності міста. Зауважимо, що саме питання встановлення максимального відсотку поповнення статутних капіталів ЛКП викликало найбільшу дискусію у присутніх. Адже, до прикладу, наразі, на початок 2018 року внески до статутних капіталів ЛКП разом із кредитними надходженнями становлять 1 млрд 218 млн грн. А це 77,5% усього бюджету розвитку м. Львова, що становить 1 млрд 571 млн грн. Найбільшу частку «з’їдає» «Львівавтодор» більше пів млрд грн (третина усього бюджету розвитку), «Львівводоканал» більше 250 млн грн. та «АТП №1» більше 150 млн грн!


 
Також було запропоновано перерозприділити пріоритетні напрямки видатків та значно збільшити дотаційне фінансування таких напрямів, як розвиток інфраструктури та обладнання закладів охорони здоров’я, а також розвиток освітніх закладів.


 
Загалом бюджетна резолюція повинна забезпечити формування збалансованого та обґрунтованого проекту бюджету розвитку Львова на 2019 рік та зосередить фінансові ресурси на пріоритетних напрямках економічного, соціального та культурного розвитку міста, а також покращить ефективність використання бюджетних коштів.
Ознайомитись з текстом резолюції можна тут: https://drive.google.com/…/1JRSxXAyppwrR4J8_vSVxZ74Tt-…/view
 
Консультація з громадськістю триватиме до 8 жовтня. Відтак кожен охочий може подати пропозицію, або зауваження щодо неї у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» через Центри надання адміністративних послуг. Усі пропозиції розглядатимуть та «фіналізуватимуть» у середу, 10 жовтня, на депутатській бюджетній комісії.