На Грибовицькому сміттєзвалищі знову гасили пожежу

Сьогодні, 28 липня, Грибовицьке сміттєзвалище знову горіло. Два місяці тому там загинули рятувальники під лавиною відходів. Пожежу загасили. Однак сміття й далі вивозитимуть на це сміттєзвалище ще найближчі три роки.

Жителі прилеглих до Грибовицького полігону сіл знову потерпають від неприємного сусідства зі сміттєзвалищем. Львів’яни мусять терпіти наслідки 10-річних невиконаних обіцянок мерії. Клуби диму та неприємний запах уже стали звичними супутниками мешканців Великих Грибовичів, Малехова та міста Дубляни. Шкідливі наслідки пожежі для здоров’я людини очевидні.

Грибовицьке звалище – ахіллесова п’ята Львівщини. Гори сміття висотою понад 60 метрів уже довго турбують львів’ян. Питання про закриття сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу неодноразово піднімалося. Проте жителі Львівщини чули лише обіцянки з вуст мера та ніяких конкретних дій не відбувалося. Натомість мерія відмовляла інвесторам, які хотіли побудувати завод.

Два місяці тому, 29 травня, сталася трагедія. Під час гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі стався зсув сміття, в результаті загинули троє рятувальників. А тепер, коли на гігантському смітнику в будь-який момент може знову початися пожежа, у мерії заявляють, що ще найближчі  три роки сміття зі Львова возитимуть на Грибовицьке сміттєзвалище. Спеціальний екран на 2 Га під нове сміття облаштують вже у вересні.

Активісти суспільного Центру боротьби з бездіяльністю ЛМР зібрали близько 2000  підписів львів’ян під колективним зверненням до прокурора Львівщини з проханням  провести повну та об’єктивну перевірку фактів щодо порушення  правил екологічної безпеки на Грибовицькому сміттєзвалищі, невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення.

Нагадаємо, Центр боротьби з бездіяльністю ЛМР почав збирати підписи під колективним зверненням до прокурора Львівської області щодо Грибовицького сміттєзвалища 14 липня і вже 27 липня документ передали у прокуратуру.