У Львові донецькі школярі «відкрили очі»

Роками в українському місті Донецьку ширяться чутки про те, що «західняки» вороже налаштовані до жителів східних теренів України. Благодійний фонд «За майбутнє України», заручившись підтримкою ГО «Розвиток Громади», вирішив зруйнувати цей міф. Що у нас вийшло?

 Вісімнадцятеро школярів з так званої «сірої зони» (с.  Орлівка,  с. Дослідне ) побували у столиці «бандерівців», у  місті Лева. Ці  діти живуть в умовах війни - на відстані 800  метрів до їх  домівок розташовується зона бойових дій. У  свої ще зовсім юні  роки школярі переживають таке, чого  зазвичай люди не бачать  протягом цілого життя. Діти – це  наше майбутнє. Саме вони  творитимуть в подальшому  Україну, саме вони готові  змінюватися і руйнувати  стереотипи. Благодійний Фонд «За  майбутнє України»  намагається міняти ставлення маленьких  донеччан до  України та всього українського, привити любов до  своєї країни і показати, що ми таки – єдина країна, єдиний  народ.

Спершу ми займалися волонтерством, допомагали військовим у зоні АТО. Далі вирішили розширити свою діяльність, взялися за дітей з прифронтової зони. Їхню думку ще можна змінити, а основне – змінити ставлення до України. Саме для цього ми показуємо їм інші українські міста. Перед поїздкою до Львова ми провели підготовчі розмови з дітьми, їх батьками, вчителями, адже вони боялися їхати у це місто. Школярі були вражені доброзичливим ставленням мешканців міста. Більшість з цих дітей не виїжджали за межі Донецька, зараз ми бачимо позитивний результат від поїздок Україною, - каже Наталія Мальченко, представниця Благодійної організації Благодійний Фонд «За майбутнє України».

Львів зустрів дітей не лише усмішкою активістів, а й сонячною погодою. Представники ГО «Розвиток Громади» з радістю погодилися прийняти дітей у культурній столиці та показати визначні місця, а головне – розвіяти міфи.  Програма була доволі насичена. Після поселення у приміщенні Львівського інтернату №2 та смачного сніданку, діти вирушили у центр Львова. Високий Замок, Площа Ринок, екскурсія центральною частиною міста, Личаківське кладовище та собор Петра і Павла спонукали щирі серця маленьких донеччан битися швидше.  

 

  

На другий день майстриня художнього текстилю Галина Вихованська провела дітям Пасхальний майстер-клас. Школярі розмальовували писанки, а готові вироби забрали як пам'ять про львівський візит. А далі «Чудо поїзд» провіз гостей затишними вуличками міста.

                                                   
 

Спершу діти були насторожені, обережно ставились до нас. Та, поспілкувавшись протягом дня, ми стали друзями. 2 дні для цих школярів, я переконана, залишили вагомий слід. Діти зрозуміли, що як у Львові, так і Донецьку живуть доброзичливі люди, що ми – єдині і прагнемо одного – миру і благополуччя. І вже з доброзичливим ставленням діти їхали зі Львова, - розповідає активістка ГО «Розвиток Громади» Світлана

Втома і приємні враження переповнювали донеччан у кінці поїздки. Діти пообіцяли приїхати до Львова ще, хтось із бажанням тут навчатись, хтось хотів ще раз приїхати у ролі туриста. Основне те, що кожна дитина побачила власними очима, що ніякої ворожості між Сходом і Заходом України немає, це лише надумана пропаганда третьої сторони, яка намагається нас роз’єднати.  

Громадська організація «Розвиток Громади» висловлює вдячність партнерам, які долучилися до здійснення проекту:

Ресторанам: «Мафія», «Глорія», «Фелічіта», «Crazy Town» та повару з інтернату № 2 пані Марії за смачні сніданки, обіди та вечері.

Керівництву музею-заповідника «Личаківський цвинтар», туристичній компанії «Чудо Тур»,  Ігорю Коцюрубі, Галині Вихованській та усім благодійникам.