Львівське сміття супроводжують чорні джипи

Активісти «Розвитку Громади» перевірили куди вивозять львівське сміття під покровом ночі. Небрендовані сміттєвози  з водієм, що немає жодних дозволів та документів з кортежами з чорних джипів везуть сміття наче золото. При цьому покриває їх діяльність львівська влада та депутат ЛМР.  Львівське сміття мандрувало у сторону Рясного, та, побачивши активістів, водій скинув відходи на території АТП – 1.

Активісти ГО «Розвиток Громади» в ніч з 8 на 9 грудня провели розслідування та намагались дізнатись куди вивозять львівське сміття. Зібравши чимало цікавої інформації, виникло багато запитань.

Громадівці зустріли сміттєвози, які вночі забирали сміття біля Стрийського ринку. Цю територію обслуговує компанія «Грінера Україна», яка виграла тендер на вивезення сміття у Галицькому районі Львова. Підозрілим було вже навіть те, що машина не мала жодного розпізнавального знаку: не зрозуміло, яка фірма, і чи це взагалі фірма, здійснює вивіз сміття.

Учасники ГО супроводжували сміттєвоз по вулиці Городоцькій поки шлях їм не заблокував автомобіль Toyota Land Cruiser з київськими номерами. В сторону активістів одразу посипались погрози щодо фізичної розправи. Невідомий чоловік постійно говорив по телефону і, ймовірно, отримував вказівки. Водночас сміттєвоз заїхав на автозаправну станцію ОККО, що на Городоцькій, 284. На місце сутички активісти викликали поліцію.

Виявилось, що водій сміттєвоза не має жодних необхідних документів на вивезення сміття. На запитання активістів «Куди Ви їдете?» водій відповів, що не знає, а на заправку заїхав аби попити каву.

На місце приїхав і депутат ЛМР Роман Іванців від партії «Громадянська позиція», який чомусь заперечував, що є депутатом, а назвався приватним адвокатом.

На ті три години, що активісти намагалися довідатися маршрут сміттєвоза та побачити бодай якийсь документ, інша машина зі сміттям вигрузила «скарби» Галицького району Львова на території АТП-1. та спокійно чекала перевірки. Громадівці таки домоглись, аби їм показали пункт призначення сміття, яким виявилось теж АТП 1. А на учасників чекала не гора сміття і безліч одиниць техніки, а одинокий розгружений сміттєвоз.

У висновку ніхто так і не пояснив громаді міста, де саме знаходить свій останній притулок львівське сміття та чому фірма, котра виграла тендер не має жодних потрібних документів та шляхового листа. Ще б пак, його ж супроводжує кортеж з чорних джипів, наче  контейнери наповнені  злитками золота.  Може й так?

Діячі «Розвитку Громади» написали 3 заяви в правоохоронні органи. Активісти просять захистити їх від сміттєвої мафії Львова, яка активно розкидалася погрозами. Друга заява стосується незаконної діяльності сміттєвоза, який вивозить відходи без жодних потрібних документів та щодо перевірки діяльність компанії «Грінера Україна».