Мешканці уражених сміттям районів Львова звернулись до голови ОДА по допомогу

Сьогодні, 5 січня занепокоєні мешканці мікрорайонів Рясне-1, Рясне-2, Кам’янки, Білогорщі, Левандівки звернулися з колективним листом до голови обласної державної адміністрації Олега Синютки з проханням взяти на особистий контроль та в межах компетенції долучитись до вирішення критичної ситуації з будівництвом сміттєпресувальної лінії на території «Хімсільмашу».
 
Незважаючи на те, що на останній минулорічній сесії Львівської міської ради депутати прийняли Ухвалу «Про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу «Хімсільмаш» за адресою м. Львів, вул. Т.Шевченка», пресувальну лінію й надалі монтують, незважаючи на відсутність необхідних висновків екологічної експертизи та згоди людей.
 
Мешканці вважають, що робоча група з питань незаконного розміщення підприємства під патронатом голови ОДА не лише дозволить повернути діяльність Львівської міської ради в правове поле, але й дозволить узгодити дії органів влади щодо комплексного вирішення цієї проблеми.

Нагадаємо, що і обласна державна адміністрація і міська рада здійснюють певні кроки щодо будівництва комплексу з утилізації ТПВ, однак ці дії не виглядають збалансованими. Зокрема, з 23 листопада до 23 грудня 2016 року Львівська міська рада приймала пропозиції щодо купівлі земельної ділянки під сміттєсортувальний комплекс. В свою чергу, 10 грудня, обласна державна адміністрація оголосила про початок відкритого конкурсу щодо вибору інвестора для будівництва та експлуатації комплексу з утилізації (перероблення) твердих побутових відходів на території області.
Незважаючи на гучні заяви Львівського міського голови про наявність п’яти земельних ділянок для розміщення полігону ТПВ та будівництво сміттєсортувального комплексу, 30 грудня міськрада продовжила збір пропозицій до кінця січня 2017 року.

На даному етапі, представники обласної і міської влади не інформують мешканців області про свої здобутки в цьому напрямку, тому маємо сподівання що діяльність робочої групи не дозволить остаточно заговорити проблему.