«Муніципали» отримали право штрафувати за мирні протести

ЛКП «Муніципальна дружина» Львова відсьогодні має значно більше повноважень. Тепер охоронці мерії  мають право складати адмінпротоколи за порушення правил проведення масових акцій, торгівлі чи перекриття доріг. Сьогодні, 31 січня, виконком ЛМР ухвалив відповідне рішення.

Згідно з рішенням, «Муніципальна дружина» може складати протоколи за порушення під час масових заходів. Наприклад,  перекриття доріг, або ж порушення благоустрою під час масового заходу. Також за керівництво нелегальними громадськими об’єднаннями.

Складатимуть протоколи міські охоронці за порушення правил торгівлі у торговельних закладах та закладах громадського харчування (ст. 155), обман, обважування покупців (ст. 155-2), торгівлю алкоголем, пивом та цигарками без відповідної ліцензії та продаж алкоголю неповнолітнім (ст. 156), порушення законодавства про захист прав споживачів (ст. 156-1) та порушення правил торгівлі на ринках (ст. 159).

Залишили за «муніципалами»  право складати протоколи за порушення правил благоустрою (ст. 152), паркування (ст. 152-1), утримання собак і котів (ст. 154), торгівлю з рук у невстановлених місцях (ст. 160) і куріння в заборонених місцях (ст. 175-1).

Сама «Муніципальна дружина» стягувати штрафи не буде,а лише передаватиме протоколи  адмінкомісії при районних адміністраціях.