Хто насправді отримає кошти за перевезення пільговиків?

З бюджету міста додатково виділять близько 4 млн гривень компенсації за перевезення пільгових категорій населення у маршрутних автобусах. Однак перевізники, які страйкували, ці кошти можуть не отримати.

15 вересня на сесії Львівської міської ради проголосували за відшкодування коштів по одному мільйону на вересень, жовтень, листопад поточного ркоу, повідомив міський голова Андрій Садовий. Яким чином гроші, виділені для компенсації перевізникам, потраплять саме суборентаторам, ніхто не пояснив. Виділені кошти міська рада передасть АТП, з якими вони мають договори. А ті, в свою чергу, мали б передати їх перевізникам. Та чи дійде компенсація до страйкарів?

Дивує схема розподілу коштів між п’ятьма АТП.  Наприклад, АТП 1, яке є комунальним, отримає понад 2 мільйони, хоча має в оренді лише 20 машин. В той час інші АТП, які мають в оренді близько ста машин, матимуть лише 800 тисяч.
  • Ми тих грошей як не бачили, так і не побачимо. Краще спрямуйте їх одразу пенсіонерам чи дайте на жило АТОвцям. Ми поступили по-людськи і вийшли на маршрути, але будемо змушені знову страйкувати, щоб домогтись вирішення проблеми вже і негайно. З 4 мільйонів найбільшу суму, а точніше 2 млн 700 тис гривень перерахують комунальному АТП, а ТОВ «Міра і К», для порівняння, отримає 600 тис гривень. Це як розуміти? -коментує Ігор Сеник
Вчора, на одній з львівських радіостанцій мер ввів в оману слухачів, заявивши, що перевізники вимагають від нього скасування пільгового проїзду. Це відверта брехня. Адже страйкарі вже давно оприлюднили свої вимоги. Вони погоджуються і на адресну допомогу, і на нульовий квиток. Проте мерія такі варіанти відкинула на робочій групі по вирішенні проблем перевізників. Протиставляючи один одному перевізника і пільгового пасажира, міська влада штучно створює конфлікт. 

Нагадаємо, що 30 серпня, перевізники Львова розпочали акцію протесту «За якість і безпеку перевезень». Склавши основні вимоги до влади міста, протестувальники сіли за стіл перемовин та запропонували кілька варіантів вирішення транспортного колапсу. Сьогодні перевізники продовжують безстрокову акцію протесту, яка розпочалась 15 вересня, адже жодних позитивних рішень вони так і не побачили.