Традиції від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня

Команда ГО «Розвиток Громади» організовує свято для дітей зі Сходу України. Всього до культурної столиці України приїде близько 40 школярів віком 10-15 років. Радо приймуть юних гостей у своїх домівках на час Різдвяних свят сім’ї з Дрогобича.

Протягом 2 днів для дітей будуть організовані різноманітні атракції. Разом зі супроводжуючими вони відвідають Музей історії релігії, собор Св. Юри, Костел Ольги і Єлизавети/Ельжбети й інші храми Львова, покатаються на «Диво-потязі» і на ковзанах, побувають на святкових виставах та дійствах, серед яких Різдвяна хода, Свято пампуха та ін. у центрі міста. В рамках програми з дітьми проведуть розважальні ігри у станиці Пласту діти з куреня, а також з ними поспілкуються популярні дитячі львівські письменниці Любов Відута та Дара Корній.
 
«Ми хочемо познайомити дітей з культурою західних регіонів України, прищепити любов до глибоких національних традицій і українського мистецтва, показати як святкують Різдво у Львові та краї. Адже як казав Тарас Шевченко: « І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..». Ми народжені в різних частинах країни, і звісно, наші традиції дещо відмінні, дається взнаки вплив Польщі, а на сході – безумовно Росії. Та у нас всіх спільне коріння і ми зобов’язані постійно про це говорити, аби бути разом, бо у єдності наша сила», – повідомила координатор проекту, львівська письменниця Ніка Нікалео.

Зазначимо, що акція «Різдво у Львові для дітей з Дебальцевого» проводитиметься за сприяння Благодійного фонду «Розвиток громади», який профінансує відвідання заходів, харчування та проїзд гостей.