Страйк перевізників у Львові

Сьогодні, 30 серпня, близько 300 маршруток п’яти АТП Львова не виїхали на маршрут та розпочали акцію «За безпеку і якість перевезень».

Про проведення акції  ще вчора анонсували в прес-клубі інтернет-видання «Гал-Інфо», де відбулась прес-конференція, учасниками якої були представник громадської організації та п’ятеро львівських перевізників, яким вже не сила мовчати і миритись з теперішнім станом речей: Ігор Сеник – голова Вільної профспілки перевізників, Тарас Спільник та Андрій Бегей – приватні підприємці і власники автобусів, Андрій Корчинський – голова Асоціації автомобілістів та Роман Дуда – представник ГО «Розвиток Громади».
  • Ми хочемо закликати владу нас почути та забрати барєр  між перевізниками та тими людьми, що страждають від халатності, - заявив Ігор Сеник
Перевізники повідомили основні вимоги:
  1. Вдосконалення транспортної мережі;
  2. Введення електронного квитка;
  3. Введення єдиного пільгового квитка;
  4. Створення нового складу тендерного комітету;
Станом на сьогодні, 60 % автобусів не є власністю АТП, їх вони орендують у перевізників, підписуючи договір, умови якого є вигідними лише для однієї сторони.  Львівські АТП, в свою чергу, не дбають про стан техніки та якість послуг перевезення. В цій ситуації страждають і власники маршруток, і пасажири.
Також учасники розповіли про проблему відшкодування за пільговий проїзд.
  • Я не бачив жодної копійки за пільгових пасажирів, куди і кому  вони ідуть?, - наголосив Тарас Спільник
 Зачепили і наболілу проблему транспортної мережі, яка є далекою від досконалості та причиною ДТП. Наголосили на завантаженості водія, який виконує не лише свою роботу, а працює за контролера, перевіряючи посвідчення, та касира, коли рахує та віддає решту. Перевізники мають варіанти вирішення нагальних проблем, проте ніхто не бажає їх почути.
Саме тому перевізники вирішили вдатись до рішучих дій та влаштували акцію протесту «За безпеку і якість перевезень». Сьогодні виїхали на акцію не усі маршрути, але якщо влада продовжить ігнорувати, то це призведе до транспортного колапсу у місті.

Відтак, з вже зранку погано курсують такі маршрути: 5а, 7, 8, 11, 12, 14 20, 29, 27, 25, 35, 37, 40 та 55.

ГО «Розвиток Громади» стежитиме за ситуацією в місті та висвітлюватиме перебіг подій.