Як Львівщина відзначила День вишиванки

Громадські організації Львова спільними зусиллями провели Фестиваль вишиванки, який зініціювала ГО «Розвиток Громади». Цілий місяць у Львові відбувалися заходи, які мали на меті ознайомити людей з історією вишиванки, зробити її модною серед усіх верств населення, відновити сприйняття вишивки як потужного оберегу й символу доброзичливості й миролюбності української нації.  

Обласний Фестиваль вишиванки організували спільно  Департамент культури ЛОДА, Управління освіти й управління культури ЛМР та ГО «Розвиток Громади».

Розпочався  Фестиваль ще 18 квітня  збором вишивки, вишитих елементів та відеозвернень до міжнародної спільноти у школах міста та області. Усі відео звернення від школярів із закликом відзначити День української вишиванки, зібрану вишивку  та офіційний лист від Департаменту культури ЛОДА відправили у майже 50 країн. Вже у переддень Великодня  у центральній частині міста відкрилась двадцятиденна експозиція вишиванок з різних регіонів України. Протягом місяця на площі Катедральній красувалося 10 банерів зі світлинами образів красунь-українок з різних куточків нашої країни. Поруч усі охочі могли прочитати описи-пояснення стилістики вишивки певного регіону. Продовжився Фестиваль вишиванки на головній спортивній арені міста. 8 травня вболівальники та футболісти ФК «Карпати» одягнули патріотичний одяг на матч із Шахтарем. 10 травня, у день перепоховання тіла славетного Кобзаря, пройшли Шевченківські читання серед митців Львова. Захід відбувався у крамниці «Книжковий дворик», що по вул.. Винниченка, 4.

17 травня відбулася прем’єра першого повнометражного документального фільму про вишиванку – «Спадок нації» у Кінг Кросс Леополіс. Львів став третім містом України після Києва та Чернівців,  у якому продемонстрували цей унікальний фільм. Прем’єра зібрала справжній аншлаг. Фінал Фестивалю вишиванки відбувся 19 травня. 

Цілий день на площі Ринок львів’яни та гості міста могли спостерігати святковий концерт «Вишивана Україна», яке організували спільно ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», учасники проекту «Мій тато захищає Україну» та ГО «Розвиток Громади». Розпрочалдося дійство з гаївок для дітей та дорослих  за участі співочих та танцювальних колективів. Далі були показові козацькі виступи, флешмоб, під час якого люди (понад 200 осіб) склали собою візерунок вишивки, вишивання найбільшої карти України, частування справжнім солдатським кулішем та багато іншого. Під час заходу з глядачами постійно працювали ведучі студії «Магарич». 

Завершилось свято тематичною благодійною вечіркою у клубі "Picasso", на якій збирали кошти на придбання внутрішньовенних катетерів для дитячих лікарень. На вечорі виступили гурт «BAND.IT», співачки МІЯ, Ляна Новак, гурт  «Гламур», комік-шоу представив дует «Брати Грачі». Також на вечорі були три покази чоловічих та жіночих вишиваних строїв. 

ГО «Розвиток Громади» висловлює щиру вдячність усім партнерам, меценатам та благодійникам Фестивалю вишиванки. 

Чудовому ведучому Дмитру Корнелюку, який зробив атмосферу вечора дружньою, легкою і надзвичайно позитивною, учасницям шоу «Miss TV Lviv» та їхнім друзям, освітянам міста - Управлінню освіти ЛМР та голові Асоціації керівників шкіл м. Львова, AV Leopolis, які забезпечили звукове оснащення для благодійного вечора, компанії «Трускавецька», яка забезпечила водою усі заходи в рамках Фестивалю, салону «Мамина світлиця», який надав чудові вишивані строї для модного показу, майстерні «Треті півні», яка надала професійні світлини для експозиції у центрі Львова, мережі «Планета Кіно», де провели прем’єру фільму про вишиванку, ресторану «Мафія», який забезпечив благодійний вечір справжнім козацьким частуванням,  Дякуємо партнерам ФК «Карпати», ВПВ «Патріот». 

Ми щиро вдячні Титульному партнеру Фестивалю будівельній компанії «Трембіта», Генеральному партнеру Фестивалю Девелоперській компанії «Сігма Естейт», фірмі «Екофлора», рекламній групі «Ефект»,  ресторану «Гуцульська Гражда», готелю «Комфорт», фірмі АСГ Ністром Україна, виробнику Таджима, а також фітнес-центру «Преміум». 

Окрему подяку висловлюємо адміністрації й колективу клубу "Picasso", які на благодійних засадах долучилися до проведення вечора-фіналу Фестивалю вишиванки.