“Різдво у Львові” від громадської організації “Розвиток громади” приголомшило дітей з Дебальцевого

Два насичених цікавою програмою дні у столиці Галичини провели більше, як 30 дітей 7-11 класів та кілька дорослих, що їх супроводжували, з міста Дебальцевого Донецької області.

ГО «Розвиток громади» організувала для гостей теплу і щиру зустріч: катання на ковзанах і обід у спортивно-розважальному комплексі «Медик». Загалом, діти із задоволенням провели там близько трьох годин.Національна скаутська організація України «Пласт», з якою на партнерських засадах співпрацює наша громадська організація провела дві пізнавальні екскурсії головними храмами Львова, серед яких Собор св.. Юра та костел Ольги і Єлизавети. А також діти дві години провели у станиці організації на вул.. Шептицьких, 16 у запальній і рухливій командній грі. Там же їх на кілька творчих хвилин затримала дитяча письменниця Любов Відута.


 
- У вас, на західній Україні дуже цікаво. Будинки такі красиві, я таких ще не бачив, – щиро поділився зачудованням Микитка Деревянко, їдучи містом на «Чудо-поїзді». – І все дуже акуратно і правильно.
 


Дітлахи мали можливість також відвідати оригінальну виставу у дворику Ратуші «Янголи, що спускаються з небес» Львівського академічного театру «Воскресіння». Але виглядало так, що не тільки діти, але й дорослі спостерігали за повітряно-вогняним шоу з невдало прихованим здивуванням і захопленням.
Піша прогулянка ярмарками і містом теж справила неповторні враження на малих і великих з Дебальцевого. Усміхнені і доброзичливі львів’яни, веселі і гамірні діти – усі радо вітали гостей, яких привітала і запросила на сцену, що на площі Ринок, широковідома пані Пампухова Тетяна Пилипець. А східняки здивували нас знанням коляди, яку співали разом з артистами. Найменша ж гостя Крістіна розповіла найдовшого Різдвяного вірша за усе святкування у Львові.

Артем Алексенко, семикласник з Дебальцевого – єдиний з усієї групи, якому нічого не сподобалося, окрім катка, бо «їжа не така і все нудно, і усе мене тут дістало». Він повсякчас повторював це, як мантру.
 

Але пані Алла, яка супроводжувала дітей, по-секрету поділилася з нами про те, що це він створив собі такий образ незадоволеного. А коли одного разу вона випадково стала свідком розмови Артема з його мамою по телефону, то почула: «Мам, как здесь классно, и люди тут очень добрые и приветливые, отзывчивые. Мне тут очень нравится!»
Діти поверталися додому нехотячи, дехто, навіть, припустив думку про те, що залишився б у Львові назавжди. А ще усі зрозуміли, що немає різниці між українцями сходу і заходу, і ніхто не бажає ворогувати, навпаки, дітям яскраво відкрилося, що їх розуміють, люблять і готові допомогти, що робили і продовжують робити зокрема у Галичині.
Варто зауважити, що захід проходив за сприяння Благодійного фонду «Розвиток громади». Було покрито транспортні витрати, харчування та подарунки гостям міста. Усі екскурсії та розваги надані безкоштовно названими організаціями, за що наша громадська щиро вдячна.

Реквізити Благодійного фонду “Розвиток громади” для небайдужих:

Рахунок 2600130922401
ЄДРПОУ 39479117
МФО 305749

Куратор проекту ГО «Розвиток громади»
«Різдво у Львові для дітей з Дебальцевого»
письменниця Ніка Нікалео