Львів’яни голосують за створення ландшафтного заказника державного значення «Торфовище Білогорща»

Таку петицію було зареєстровано на сайті Єдиної системи місцевих петицій 25 грудня 2016 року. Станом на сьогодні зібрано 443 голоси з 500 необхідних.
 
Як сказано в преамбулі «Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Торфовище Білогорща» запропоновано створити з метою збереження унікальних торфово-болотних комплексів на Головному Європейському вододілі з найглибшим у регіоні заляганням покладів торф, з високим біотичним різноманіттям підтвердженим наявністю оселищ 42 раритетних видів рослин та 25 раритетних видів тварин. Ландшафтні комплекси торфовища виконують важливу санітарно-екологічну роль у перевантаженій транспортними магістралями і промисловими підприємствами західній околиці міста Львова.

 
Ландшафтний заказник «Тофовище Білогорща» запропоновано створити на площі 119,6 га, з якої 50,9 га – займають торфово-болотні комплекси сінокісно-пасовищних лук з гідрофільно-чагарниковими ценозами, а решту (68,7 га) – комплекси піонерних лісів з домінуванням берези повислої, трав’яних та трав’яномохових боліт на місці торфокар’єру. Адміністративно проектований ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща» включатиме землі трьох територіальних громад: Рясна-Руської сільської ради – 19,6 га, Зимноводнівської сільської ради – 38, 4 га, Львівської міської ради – 61,6 га.»
 
Крім того, створення ландшафтного заказника державного значення «Торфовище Білогорща» унеможливить будівництво будь-яких екологічно небезпечних підприємств на території Рясного, Білогорщі та Левандівки.
 
57 необхідних підписів вирішить екологічну ситуацію довкола Львова. Підтримати петицію можна тут.