Скандальну сесію Львівської міської ради охороняли «туристи»

9 лютого, під час пленарного засідання скандальної сесії ЛМР мерію від простих львів’ян охороняли сумнівні молодики з інших міст. Львівян, які прийшли з протестом навіть не вислухали і в будівлю не впустили. Досі  місто Львів від своїх громадян таким закритим ще не було.

             
Як виявилось, сумнівні чоловіки у чорних куртках у стінах ЛМР, про яких пишуть ЗМІ, це учасники  громадських формувань «Гарт» та «Самооборона». Про це у коментарі Дивись.інфо повідомив керівник Муніципальної дружини Юрій Діль.

         
     

На запит Інтернет видає два міста, де зареєстроване фомування «Гарт» - Луганськ та Київ. Що ж до «Самооборони», то в мережі є десятки різних найменувань цієї організації, і знайти, звідки ростуть ноги, важко.
              
На запитання, чи є у мерії договори про співпрацю з цими формуваннями, Юрій Діль сказав, що вони і не потрібні для громадських формувань.

Хоча згідно з Постановою КМУ, члени формування можуть брати участь у забезпеченні правопорядку та охороні державного кордону  за місцем реєстрації формування. Навіть якщо організація зареєстрована у Львівській області, то існують інші вимоги, зокрема громадське формування матиме право забезпечувати охорону правопорядку лише після проходження відповідної правової і спеціальної підготовки в органах Національної поліції, підрозділах Державної прикордонної служби та одержання в органі місцевого самоврядування посвідчення і нарукавної пов’язки члена формування.

Відомо, що нарукавна пов’язка потрібна для ідентифікації членів формування, а у людей, присутніх на сесії таких пов’язок не було.
 
У той же час, Андрій Садовий відхрестився від молодиків у мерії, сказавши, що це депутати могли запросили своїх колег. Ще раніше мер Садовий на своїй сторінці у  Facebook зробив закид до лідера «Азову» та «Національного корпусу» щодо присутності під стінами мерії азовців. «Андрій Білецький, а Ви впевнені що ці хлопці, які представляються бійцями "Азову" і блокують сьогодні Львівську міську раду, не заблукали? Азов і Маріуполь за 1200 км від Львова», - написав Садовий.

Відповідь Андрія Білецького на офіційній сторінці «Національного корпусу» не забарилася:
«Шановний Андрію Івановичу!
Категорично впевнений у тому, що міському голові Львова час припинити тероризувати львів’ян та всю Україну сміттям. У тому числі – політичним. Перетворювати всю країну в заручника власної безгосподарності – ницо.
Всупереч Вашим звинуваченням, військовослужбовці ОЗСП АЗОВ не брали участі у пікетуванні Львівської міської ради, але активісти політичної партії Національний Корпус підтримували та підтримують право львів'ян жити в чистому та безпечному місті.
Чудово, що Ви порахували відстань від Львова до Маріуполя, який ми захищали навесні 2014 року, у той час як Ви виступали у Львові з панікерськими відеозверненнями, стверджуючи, що “Україна програла війну”. Так само було б добре обчислити відстань, яка віддаляє Вас від українських десантників, що загинули над луганським аеропортом у той час, як Ви зі своїм приятелем
, московським олігархом Фрідманом, джазували на фестивалі “Alfa Jazz”.»