Похоронна процесія з оркестром і труною прибула під Франківський районний суд м. Львова

Сьогодні, 18 липня, бійці з Української спілки учасників АТО влаштували театралізовану акцію протесту та символічно поховали суддівську корупцію. На акції АТОвці оголосили про створення громадського руху «СТОП корупції в судах» і пообіцяли постійно влаштовувати недобросовісним суддям подібні протести. Вони закликають небайдужих долучатися до руху і телефонувати за номером 067 929 11 31.

                                


Під стінами суду активісти влаштували «вибивання» корупції із судді: з людини у мантії випадали купюри та золото, поки народні месники лупцювали її віниками.

Далі символи хабарництва вкинули у труну і повантажили у катафалк під похоронний музичний супровід. Окрасою акції стали вінки із траурними стрічками й написами «Усім тим, хто торгував Правосуддям», «Судді-колядники – на цвинтар історії», «Продажним суддям від громади», «З великою Нелюбов’ю – народ» та ін..

 

Основний меседж, який хотіли донести учасники акції – в українських судах процвітає корупція, яку негайно потрібно зупинити.

Банальні аварії в судах розглядаються більше року. Напевно, через те, що ніхто не несе грошей. Така ситуація по усій Україні – ось останній приклад, хлопцю дали 4 роки за дезертирство, а він лише запізнився в розташування частини, навіть не на фронт. Це просто в голові не вкладається. У час, коли наші бійці гинуть на Сході за цілісність України, тут у тилах процвітає суддівське свавілля і хабарництво, – каже активіст руху Олег Дудок.

Сьогоднішня акція присвячена також судді Богдану Лозинському, котрий при повній доказовій базі, допитаних свідках веде судове засідання у одній кримінальній справі понад чотири роки. Адвокати підсудного не з’являються на судові засідання, а суддя постійно переносить засідання. Через відсутність засідань та запобіжного заходу зловмисник може вийти на волю, а суддя при цьому не несе жодної відповідальності. У справі потерпілою стороною є товариш АТОвців, який постійно допомагає їм на війні та вдома Олександр Веремеєнко. Активісти запропонували судді Лозинському пройти тест на детекторі брехні, від чого той, очікувано, відмовився.

Корупція в Україні розїдає нашу державу, проте будь-які спроби її подолати не матимуть сенсу доки корупція процвітає у судах. Адже саме наш суд за долар відпускає негідників, які потім творять ті ж самі злочинні дії. Ця акція – це лише початок, ми і далі продовжуватимемо «стукати» до суддів, аби вони приймали рішення совісно, - каже учасник УСУ АТО Сергій Дячишин

 

АТОвці закликають усіх, хто постраждав від суддівського свавілля, звертатися і долучатися до Руху «СТОП корупції в судах».  Сконтактуватись із активістами можна за номером 067 929 11 31.