Мерія «топить» Львів у смітті

Ще зовсім недавно львів’яни були свідками екологічного лиха на Грибовицькому сміттєзвалищі. Час іде, а сміттєва криза не лише не вирішується, а й далі набирає обертів. Сьогодні активісти вийшли під Львівську мерію на акцію, бо у місті не вирішена сміттєва криза.Мабуть, кожен з львів’ян відчув на собі особисто наслідки бездіяльності мерії, і далі їх відчуває. Кучугури зі сміття на вулицях Львова «виростають» з кожним днем все більше. Картина не з найкращих: вітер розвіває неприємний запах, а бездомні собаки розтягають його по всьому місту. Та, схоже, чиновників така ситуація мало турбує. Обіцяний сміттєпереробний завод ще тільки в перспективі на далеке майбутнє.

Садовий вже 10 років керує. Він повинен був вже раніше за сміття подумати, а він все тільки по телевізору виступає і каже, що будемо завод будувати, а його все нема і нема. Садовий каже, що Львів – європейське місто, та він вже засипав нас по самі вуха сміттям. Скільки ще часу може бути смітник? Нехай сміття везуть йому під будинок, а до нас ми не дамо вивозити , - коментує Дарія Матвійків, учасниця акції протесту з с. Малехів

Влада міста кидається з однієї крайності в іншу. Домовляється з керівниками інших міст. Мер просить допомоги і зустрічається із президентом та прем’єром. Та проблема залишається не вирішеною. Львівське сміття мандрує усією країною. То ми вивозили його до Києва, потім у Дніпро, далі на черзі був Миколаїв. Тепер же, за словами самого мера, місто знаходиться у сміттєвій блокаді. А хто ж у цьому винен? Свої проблеми мер старається перекласти на когось іншого та обіцяє, обіцяє, обіцяє… У своєму зверненні до львів’ян 14 вересня Андрій Іванович розповідає про комплексне вирішення питання зі сміттям, каже , що місто завершує підготовку технічного завдання для початку проектування заводу з глибинної переробки сміття. Такий завод перероблятиме до 80 % усіх відходів.

А тепер повернемось до реальності. Ось яка сумна картина сьогодні на львівських вулицях.

 
 

Тим часом, кожен львів’янин втрачає кошти, влада їх просто викидає на сміття. Чиновники уже виділяли 25 мільйонів на вивезення відходів. За бездіяльність декількох осіб і пусті обіцянки  розплатились усі. Та цього ще замало. Тепер чиновники хочуть виділити ще 40 мільйонів і викинути їх на сміття. Про це повідомляє голова громадської організації ГО «Розвиток Громади» Оксана Маруняк:

Раніше вже виділили 25 мільйонів гривень з бюджету міста на вивезення сміття, однак звіту за них ми не почули, а тепер інженерна комісія погодила ще 40 мільйонів. Так тривати далі не може, оскільки гроші виділяються, а сміттєва проблема не вирішується. Щодо заводу – це довготривала перспектива, а вже зараз потрібно затвердити полігон на  вивіз сміття тому, що місто потопає в ньому


Скільки ще потрібно грошей з наших кишень, щоб перекрити «провали»  Садового зі сміттям?

Сьогодні, 15 вересня, громадські активісти зібралися під стінами ЛМР, щоб дати мерові зрозуміти, що далі ми не будемо терпіти такого ставлення. Проблему зі сміттям потрібно насправді вирішувати, а не обіцяти. Крім того, зараз триває безстрокова акція протесту учасників АТО, котрим влада не виділяє передбачені законом земельні ділянки.

Активісти закликають усіх приєднуватися, оскільки це зачіпає кожного з нас!