«Розвиток Громади» разом з львів’янами відзначив 98 річницю створення ЗУНР

1 листопада відбулась урочиста хода з нагоди річниці створення ЗУНР. Активісти «Розвитку Громади»  взяли участь у заході.

О 13 годині біля пам’ятника Іванові Франку сформували колони зі студентів та громадських активістів. Сформована колона під повстанські пісні вирушила  за маршрутом: вул. Університетська, 1   – вул. Листопадового Чину – вул. М. Гоголя – вул. Т. Шевченка – Янівське кладовище. Львів’яни поклали квіти до могил борців за незалежність України далі відбулась панахида.ЗУНР було проголошено 1918 р. вночі проти 1 листопада. Українські військові частини тоді взяли під свій контроль усі головні пункти Львова. Над ратушею підняли синьо-жовтий національний прапор. 1 листопада Українська Національна Рада взяла владу в свої руки в Станіславі, Раві-Руській, Коломиї та інших містах Східної Галичини. Того ж дня австрійська влада у Львові погодилися на передачу влади Українській Національній Раді. 

Пам’ятати про події в історії дуже важливо. Активісти громадської організації взяли участь у ході, щоб відзначити важливий день минулого і вшанувати пам’ять борців за незалежність України.

Ми долучилися до ходи в честь річниці ЗУНР разом із ВПВ "Патріот" та УСУ АТО. Захід проходив під українськими прапорами. Ми очікували, що будуть й інші громадські організації, оскільки ЗМІ активно закликали громадськість приєднатися до дійства. Однак поруч йшло здебільшого студентство.  Організація ходи була на високому рівні, для нас виділили достатньо місця, навіть на проїжджій частині, тож все відбулось добре, - коментує голова ГО «Розвиток Громади» Оксана Маруняк