Першого вересня перевізники-страйкарі вийшли на маршрути

Вчора, 31 серпня, о 18. 00 год відбулась друга нарада  в ЛМР за участі чиновників, керівників АТП, активістів ГО «Розвиток Громади» та представників профспілок приватних перевізників.

 Останні пропонували низку тимчасових механізмів врегулювання перевезення пасажирів-пільговиків. Частину з них керівник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич назвала неправомірними і такими, на які міська рада не піде. Натомість ще кілька варіантів вирішення цієї проблеми були прийнятними. Зараз чиновники їх опрацьовують. Перевізники вирішили зробити крок назустріч мерії і сьогодні, 1 вересня, виїхали на свої маршрути. Тим паче вони хочуть довезти львів'ян на роботу й навчання, як зробили це вчора вранці попри свій страйк.В той же час 1 вересня має засідати депутатська комісія разом із учасниками вчорашньої наради, щоб визначити єдиний тимчасовий метод впорядкування проблеми з пільговими категоріями пасажирів. Перевізники, які останні два дні проводили акцію протесту "За безпеку та якість перевезень", запросять на збори представників організацій пільговиків, щоб узгодити цей оптимальний механізм перевезення. Перевізники наголошують, що цей механізм має бути прийнятий сесією чи виконкомом міськради як тимчасовий. Він має діяти, поки мерія впроваджуватиме систему єдиного пластикового пільгового посвідчення, пільгового квитка, або ж адресної допомоги пасажирам-пільговикам. Тобто до глобального вирішення проблеми, яке дасть можливість вести чіткий облік пільгових пасажирів, зніме навантаження на кожного водія та усуне усі "липові" посвідчення. 

Це напередодні підтвердив міський голова Андрій Садовий.
  • Якщо буде система єдиних пластикових посвідчень, то пропаде половина пільговиків, - коментує мер

Приватні перевізники вважають, що сам страйк і діалог з владою - це поштовх до вдосконалення транспортної системи у Львові в цілому. Вони також хочуть ефективної роботи з чиновниками та керівниками АТП у робочій групі з громадських перевезень над транспортними проблемами в ЛМР щодо вирішення інших глобальних транспортних проблем. Про це йшлося у вимогах, які страйкарі опублікували у перший день акції. Страйкарі вважають, що в процесі роботи потрібно враховувати інтереси і власників маршруток, і пасажирів-пільговиків, і пасажирів, які платять за проїзд. Усі мають право на безпечні та якісні перевезення.

P.S. Перевізники мали право на страйк і очікують, що керівники АТП виконають свою обіцянку і не будуть звільняти чи якось інакше утискати їх. Така обіцянка прозвучала на нараді. Також керівники АТП висловили готовність підписати гарантійні листи про це.