“Завдяки цим дужим хлопцям я сьогодні знову виїхав з дому” – Іван Кривун, фізично неповносправний

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької в суботу знову відвідали люди з обмеженими фізичними можливостями. Неповносправним львів’янам активісти ГО “Розвиток Громади” допомогли виїхати зі своїх домівок та відвідати виставу.

Здорові люди зазвичай навіть не замислюються над тим, що поруч з ними живуть ті, які через певні фізичні потреби є не такими як вони. Їх називають “люди з особливими потребами”, хоча насправді вони не потребують нічого особливого і надзвичайного, кращого і дорожчого, ніж здорова частина суспільства. Просто вони не можуть самі отримати те, що для інших є нормою: піднятися сходами в магазин чи поліклініку, перейти дорогу на світлофорі, дотягнутися до кнопки на вхідних дверях тощо.

Тисячі фізично неповносправних щодня не можуть самотужки вийти з дому, прогулятись вулицями чи відвідати різноманітні заходи. Представники ГО “Розвиток Громади” не залишаються байдужими. Активісти громадської організації вкотре показали приклад суспільству й організували поїздку в театр імені Марії Заньковецької для людей з обмеженими фізичними можливостями. Завдяки їхнім зусиллям інваліди-візочники отримали можливість побачити виставу “Циліндр”.

                        
 

“Ми вже вдруге в одному з найдавніших театрів України. Завдяки цим дужим хлопцям сьогодні знову виїхав з дому, що роблю дуже рідко, приблизно 2 рази в місяць. Через те, що у під’їзді немає пандуса мій брат не зміг поїхати з нами”, – поділився враженнями один з відвідувачів театру Іван Кривун.


                       

Представники громадської організації забезпечили перевезення, супровід і догляд за неповносправними. Фінансові витрати взяв на себе Благодійний фонд “Розвиток Громади”. Варто зазначити, що адміністрація театру безоплатно надала запрошення на виставу.

                        

“Зараз у світі запроваджується дуже багато програм, які дозволяють людям з обмеженими фізичними можливостями працювати і пересуватись, як абсолютно здорові. Для реалізації цих соціальних проектів необхідна допомога людей, які зможуть підняти, транспортувати або доглянути за фізично неповносправними. Однак у Львові дуже мало небайдужих людей, які можуть приділити свій час тим, хто його потребує найбільше. Те що ми зробили в суботу – це лише маленька частинка у порівнянні з тим, чого вартують ці світлі люди і їх щасливі посмішки”, – сказав активіст Володимир Фещук.
 

Нагадаємо, раніше представники громадської організації організовували виїзд неповносправних на футбольний матч на «Арену Львів» і на боксерський поєдинок.

В рамках програми допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями ГО “Розвиток Громади” організовує проект “Майстер на годину”. Соціальна ініціатива передбачає безкоштовне виконання послуг для фізично неповносправних людей.