У Львові жінок навчатимуть самообороні

31 липня у Львові відбулося безкоштовне ознайомче заняття з тактики самозахисту та основ рукопашного бою для жінок.

У суспільстві існують стереотипи, що жінки  - слабкі і беззахисні. Саме тому нападники часто обирають своїми жертвами представниць прекрасної половини людства. Та тепер усі бажаючі зможуть навчитися як дати достойну відсіч зловмиснику. Активісти ГО «Розвиток Громади» організовують у Львові спеціальні курси, на яких жінки опанують тактику самозахисту та основи рукопашного бою. Докладніше про програму занять розповідає тренер Василь Сабадаш:

«Для відвідувачів тренувань ми розробили спеціальну програму з тактики самозахисту, яка включає вивчення ударної техніки та захисту від ударів, основні захвати та способи звільнення, використання підручних засобів захисту. Важливою складовою наших занять є психологічна підготовка жінок, адже 70% успішної самооборони залежить від вміння правильно аналізувати ситуацію та впевненості в собі, і лише 30% - від фізичної сили та техніки самооборони. Тому основну частину тренувань будемо приділяти моделюванню різних ситуацій нападу».


Навчатимуться самозахисту жінки впродовж трьох місяців. На думку тренерів цього часу цілком достатньо для того, аби пройти психологічну, фізичну та технічну підготовку. Саме ці три складові формують основу самозахисту. Про те, на скільки важливо для кожної жінки вміти дати собі раду в небезпечній ситуації чи в разі насилля, розповідає тренер Наталія В’юн :

«Впродовж курсів ми плануємо ознайомити з найбільш небезпечними ситуаціями, що можуть виникнути у житті, наприклад, пограбування, фізичне чи сексуальне насилля. В кожному з випадків важливо не панікувати, а проаналізувати ситуацію, і в разі, якщо нападу уникнути неможливо – дати достойну відсіч нападнику. З нами дівчата здобудуть впевненість в собі, хорошу фізичну підготовку та вміння себе захистити».


Під час першого пробного заняття, яке відбулося 31 липня в спортзалі на території СКА, тренери ознайомили жінок з технікою нанесення ударів руками та звільнення від захватів. Також під час тренування продемонстрували як діяти в разі нападу злочинця,  метою якого є викрадення жіночої сумочки.

«Сьогоднішнє заняття було дуже насиченим та цікавим. Тренери нам показали чого ми навчимося і продемонстрували кілька прийомів. В сьогоднішній час, вважаю, що варто буди підготовленою до різних ситуацій, тому  й вирішила навчитися самозахисту», - поділилась враження учасниця тренувань Тетяна.


Усі бажаючі мають можливість приєднатися до занять, попередньо зателефонувавши за тел. +38 (067) 310-7787, 067-842-09-08. Нагадаємо, що тренування проводяться у спортивному залі на території СКА (вул. Клепарівська, 39А).