Ошибка! Вы указали в качестве родительского документа текущий документ.
Хто і як забезпечує порядок у Львові? | Громадська Організація — Розвиток Громади

Хто і як забезпечує порядок у Львові?

 

Щодня ескалація конфлікту на Сході України набирає нових обертів. Перебіг подій на стільки швидкий, що спрогнозувати день завтрашній – неможливо. Для того, щоб втримати свої позиції в Донецькій і Луганській областях, був підписаний Президентом указ про четверту хвилю мобілізації. Проте, за правилами війни, потрібно думати не тільки по передову, лінію оборони, а й про тил – неокуповані території України.

Українці вже давно втратили свій спокій. Відлуння антиукраїнських настроїв протягом останніх півроку доноситься й до мирних областей країни. За цей час диверсії було вчинено в п’яти містах: Одесі, Харкові, Запоріжжі, Києві і Житомирі. Вибухи в деяких з цих населених пунктів ставались неодноразово, а причетних досі не знайдено.

Раніше в ЗМІ зазначалось про дзвінки щодо замінування тих чи інших будівель в різних містах України. До цієї когорти потрапив і Львів. Варто згадати постійні повідомлення в 2014 році про замінування Львівського Національного Академічного театру опери й балету, торгового центру «Кінг Крос» і «Опера Пасаж», Львівської торгово-промислової палати, головного залізничного вокзалу, облдержадміністрації. Завдяки роботі міліції було знайдено лише одну людину, яка надала недостовірну інформацію правоохоронним органам про місцезнаходження вибухівки. А де ж викриття всіх інших зловмисників?

Останнім часом депутати Верховної Ради активно обговорюють реформу міліції. На чолі з Екою Згуладзе, першим заступником глави МВС України, планується провести на конкурсній основі набір нових кадрів працівників ДАЇ і патрульної служби. Також зазначається про підвищення зарплати для працівників правоохоронних органів. Однак ніде не згадуєтья про збільшення штату патрульної служби у містах-мільйонниках, особливо зараз, в такий важкий для країни час. Це питання актуальне насамперед для Львова.

Місто офіційно не визнано мільйонником, але за даними міграційної служби зараз тут проживає близько 1,4 млн. людей. Внаслідок проведення Антитерористичної операції на Сході України за офіційними даними з окупованих територій на Львівщину переселилось 9352 особи, за неофіційними – це число є в 3 рази більшим. Відповідно в самому обласному центрі проживає більша частина мігрантів. Проте штат міліції у Львові досі не збільшено. Як зазначив заступник голови комісії депутатської діяльності та законності Львівської міської ради Сергій Смірнов: “Штат дільничних інспекторів та міліціонерів є катастрофічно недоукомплектований”.

Важливо, що кількість дільничих у містах визначається відповідно до офіційної кількості жителів. На 6000-8000 мешканців має припадати 1 дільничий. Враховуючи, що вагома частка правоохоронців зараз перебуває в зоні АТО, то на місцях знаходиться лише третина. Для прикладу, на 220 тисяч жителів Франківського мікрорайону Львова має припадати 32 міліціонери, а загальна їх кількість у райвідділку має становити 150 чоловік. Однак на сьогоднішній день працює близько 40 міліціонерів, з яких фактично працюють до 22.

Варте уваги й те, що не всі мігранти оформили у Львові тимчасову прописку, що робить неможливим зробити повний підрахунок переселенців працівниками відділу статистики. Звідси випливає питання чи забезпечений Львів достатньою кількістю патрульних, щоб попереджувати й контролювати злочинність?

Впродовж кількох років, з 2011 по 2014, у Львові стрімко почав розвиватись туризм. В результаті потужної рекламної кампанії і успішного проведення Євро 2012 місто Лева щотижня почало відвідувати майже 5 тисяч туристів. Однак разом із збільшенням числа мігрантів, збільшилась кількість заяв у відділки міліції про крадіжки та дрібне хуліганство. Як свідчить офіційна статистика, за жовтень-грудень до відділків міліції шести мікрорайонів Львова надійшло 8200 заяв, проте за січень це число значно перевищене – 3250 звернень.

Як висновок, за останній місяць скоєно в 1,2 більше злочинів, ніж за кожен попередній. Чому наші правоохоронні органи допустили таке? Можливо у них не вистачає людських ресурсів задля забезпечення порядку?

За останній рік рівень безпеки у Львові значно знизився. Репутація спокійного, відкритого для всіх міста назавжди зруйнована. Не варто шукати причини в мігрантах, які вимушені були сюди переселитись. Винуватцями підвищення криміногенності у Львові є наша влада, наші правоохоронні органи, які або не хочуть цього помічати (або ж мають неофіційний наказ не акцентувати увагу громадськості на актуальності проблеми), або не мають достатньо сил, щоб оперативно реагувати на всі протиправні вчинки.

За даними неофіційних джерел ГО “Розвиток Громади”.