ГО «Розвиток Громади» оголошує моніторинг доступності в усіх районах Львова

Захід є продовженням акції «Відчуй свою відповідальність»

Наші активісти проводять перевірку різних державних структур Галицького, Франківського, Сихівського, Личаківсього,Шевченківського та Залізничного районів міста на наявність в будівлях пандусів та інших конструкцій для доступу маломобільних груп населення.

До маломбільних груп населення ми відносимо не тільки людей-візочників, а й матерів з дитячими візочками, адже їм також важко долати сходинки й підвищення у будівлях.

Отже, після акції «Відчуй свою відповідальність» активісти ГО «Розвиток Громади» організували рейд Сихівським районом.

Лідером порушень з доступності об’єкта став «Ощадбанк». Відсутність пандуса, соціального працівника, довжелезні черги до кас, які формуються у результаті роботи лише однієї(у годину-пік), роблять його «недоступним» для маломобільних людей. Адреси відділень: пр. Червоної калини 113, (та банкомат), Дністерська , 12.

Наступною зупинкою стала Сихівська райдержадміністрація. Тут ми очікували побачити наочний європейський приклад, але він виявився на «львівській манер».  Оскільки приміщення витримане у всіх нормах і правилах, та хамовите ставлення і звернення охоронця на вході до нашої активістки Юлі, яка має порушення опорно-рухового апарату, викликало у нас несамовите обурення та образу.

В одній будівлі за адресою просп. Червоної Калини, 66 розміщені відразу декілька державних структур: відділ соціального захисту населення Сихівського району, приймальня Голови сихівської районної адміністрації та Прокуратура сихівського району. Якщо на перший поверх нам дістатися так-сяк вдалося (відділ соцзахисту), то другий та третій поверх для маломобільних людей - недосяжний бар’єр:  круті сходи, відсутність ліфта та байдужість персоналу, здатного зарадити. Однак ми з неймовірним подивом відшукали ліфт за завалом з побутових предметів.


Під час рейду були й позитивні моменти: майже у всіх аптеках є «правильні» пандуси та справна кнопка виклику соціального працівника.

- У нас скуповуються мами із візочками. Більшу частину нашого асортименту займає дитяче харчування та засоби гігієи. Мамусі без проблем можуть потрапити до нашої аптеки, ми про це подбали.  Також нашими клієнтами стали і пацієнти НРЦ «Джерело», яке розташоване неподалік, - розповіла нам одна із провізорів-фармацевтів аптеки «Подорожник».


Чимало порушень виявили і у відділеннях Укрпошти. Не лише «візочники» не можуть потрапити самостійно у відділення, але й люди, що очікують у черзі. Вони просто не витримують задухи, що тут панує. І вже знайома ситуація: працює лише один комп’ютер, завідувач відсутня, штовханина шалена. А це не для людей з обмеженими можливостями.

Пандуси, звісно, теж відсутні.

 - Про які пандуси може бути мова, якшо ми собі самі канцтовари купляємо?!  - неприховано дивується одна із працівниць.


Незрозуміла ситуація склалася у пенсійному фонді Сихівського району.  Висота кнопки дзвінка, що викликає соціального працівника, недоступна візочнику. Охоронець, що слідкує за порядком, лише консультує. Вхід, на якому зображена піктограма доступносні, забарикадований. Таке враження, що усе робилося про людське око.

Та особливо, з доброю усмішкою нас зустрічали у поліклініках (по пр. Червоної Калини, 68 та 57). Привітний персонал, миттєве реагування на виклик соціального працівника, працюючий ліфт із супроводжуючим працівником.
 
ГО «Розвиток Громади» продовжує моніторинг районів Львова. Усі результати рейдів будуть представлені на Круглому столі, який пройде спільно із представниками міської влади, громадськими активістами та ініціативними людьми з обмеженими можливостями. Львів - відкрий до світу. Та чи він доступний він для львів’ян?
 
P.S. Ще у 2008 році було створено Комітет доступності, який працював над принципами безбар’єрності у Львові, який, однак, припинив свою діяльність два роки тому.  До міського голови та депутатів від ГО «Розвиток Громади» вже надіслали лист-звернення, аби відновити такий комітет, який відповідатиме за доступність вулиць, транспорту, будівель міста для усіх груп населення.