Катання на конях, які організували активісти ГО «Розвиток Громади» для хворих діток, дало свої результати

Надзвичайним  успіхом для усіх стали перші кроки Ангелінки, чотирирічної дівчинки з діагнозом ДЦП, яка пройшла  курс іпотерапії.  Тож дуже швидко сформувалася наступна група бажаючих пройти реабілітацію верхи.

Коні – це благородні та красиві тварини, які з давніх-давен допомагали людям. Якщо ж раніше цих парнокопитних частіше асоціювали з потужною фізичною силою та способом транспортування, то сьогодні все більше уваги зосереджено на їхніх емоційних та лікувальних властивостях. Не лише науковцями доведено надзвичайну користь від верхової їзди.  Яскравим прикладом ефективності іпотерапії є випадок дівчинки Ангелінки. 

Враховуючи успішні результати іпотерапії, активісти ГО «Розвиток Громади» організували ще один курс катання на конях для хворих дітей. Цього разу заняття проводились для п’ятьох. 

«Ігорчик полюбив свого коника з першого погляду, після першої поїздки верхи, відразу запропонував мені забрати Бурушку з нами додому!» - сміється мама хлопчика, пані Марія. Справді, веселий та радісний малюк після катання тільки й говорить про коня, про те як би він хотів, щоб новий друг з ними жив. І навіть сидячи на лавочці, в очікуванні, коли на конику закінчать кататися інші, щоб почастувати його смаколиками, Ігорчик подумки собі уявляє, що він продовжує кататись верхи.Не менше радості та позитивних емоцій і в  інших учасників іпотерапії. Одночасно і діти, і батьки в захопленні від спілкування з кіньми, тому й різними способами виражають свою прихильність тваринам.

«Ми сьогодні з Оксанкою поставили сушити хліб, щоб назавтра принести нашим коникам гостинці» - розповідає батько дівчинки, пан Ігор. 

Абсолютна гармонія та позитивна енергетика панувала між усіма учасниками іпотерапії. Діти потоваришували між собою, батьки жваво спілкувалися та жартували, і все це відбувається поруч спокійних та лагідних тварин. Та не варто забувати, що верхова їзда – це і фізіологічна реабілітація, яка дає свої результати з перших днів. Підтверджує цей факт Каріна, яка через нещасний випадок вже 4 роки в інвалідному візку.

«Навіть після першого катання відчуваєш, що напружуються м’язи спини, відповідно з кожним  разом 
ці відчуття посилюються.  Особисто я відчуваю всі ці фізіологічні процеси, а про моральне задоволення не варто й говорити!  Катання на конях – це дійсно щось надзвичайне!» - ділиться мама дівчинки.

Щиро сподіваємося, що в скорому часі ми почуємо про нові дива, які сталися після іпотерапії, і всім серцем бажаємо, щоб катання на кониках дало якнайкращі результати кожному, хто їх чекає. 

Висловлюємо особливу подяку дівчатам-інструкторам спортивного клубу «Підкова» Марті Лозинській та Соломії Тичинській, за те що проводять іпотерапію за участю своїх парнокопитних улюбленців – Озолоти, Бурушки (Капріл) та Джилі.