Іпотерапія – альтернативне лікування для хворих діток

Громадська організація «Розвиток Громади» запроваджує соціальний проект, покликаний допомогти діткам з діагнозом ДЦП. Науковцями доведено, що для таких малюків особливо корисними є кінні прогулянки.

«Наша громадська організація успішно реалізувала немало соціальних проектів. Зараз ми хочемо допомогти діткам хворим на ДЦП. Знаємо, що для малечі з таким діагнозом кінні прогулянки є дуже корисні. Це наш пілотний проект, до якого ми поки що залучили двоє діток. В подальшому плануємо збільшити кількість учасників іпотерапії», - повідомила активістка  ГО «Розвиток Громади» Христина Боліновська.


Катання верхи на коні з прадавніх часів вважається хорошим способом лікування та реабілітації. Завдяки фізичним властивостям тварини, а саме, підвищеній температура тіла, покращується кровотік вершника, нормалізується тонус м’язів, прогріваються суглоби ніг і тазу. А особливе біополе коня дозволяє розслабитись і заспокоїтись. Не з чуток  знає про позитивний вплив верхової їзди восьмирічний Юрчик, який проходить  курс іпотерапії, організованої ГО «Розвиток Громади». Як тільки хлопчик опинився на коні, на  його обличчі відразу з’явилась усмішка.

«Так, Юрчик дуже любить кататися на конику, не боїться його, завжди гладить. Для дітей з таким діагнозом як у нього іпотерапія є дуже корисною, оскільки зміцнює хребет. Раніше ми вже проходили курс катання, але в нашому випадку важливо його продовжувати й надалі. Ми дуже вдячні «Розвитку Громади» за надану нам можливість повторно пройти курс іпотерапії»  - ділиться мати хлопчика Лілія Кісільова.


Разом з маленьким Юрчиком проходить реабілітацію і чотирирічна Ангелінка. Катаючись верхи дітки навіть не підозрюють, що це процес лікування, а швидше сприймають його як розвагу на свіжому повітрі. Окрім звичного сидіння на конику, з дітками виконують спеціальні вправи.

«Під час прогулянок ми  робимо з дітками деякі вправи, наприклад, кладемо їх на спину коника. В лежачому положенні малюки відчувають як дихає тварина і тепло її тіла, що дуже заспокоює. Сидячи верхи діти інстинктивно намагаються зберегти рівновагу, чим і змушують працювати як здорові, так і хворі м’язи. Крім того, під час іпотерапії суттєво покращується циркуляція крові», - розповідає інструктор спортивного центру «Підкова» Лозинська Марта.

Для проведення іпотерапії інструктори підбирають спокійних і лагідних коней, які б не налякали малюків. Також важливо аби тварини емоційно відчували свого вершника і ділились своєю позитивною аурою. Адже, окрім покращення фізичного здоров’я  людини, катання на конях впливає і на психологічний стан, зокрема додає самовпевненості та допомагає забути про страх. Красуня Позолота (конячка, яка катає Юрчика і Ангелінку) є дуже уважною до діток, і ті, в свою чергу, переймають від неї спокій та позитив.