Святкування Дня незалежності з «Розвитком Громади»

В понеділок, 24 серпня на проспекті Шевченка активісти громадської організації влаштували справжнє патріотичне свято для мешканців та гостей міста. Учасниками дійства стали також люди з обмеженими фізичними можливостями.

Як і очікувалося, захід розпочався о 18:00 год. на проспекті Шевченка. Святкування урочисто було відкрито Гімном України у виконанні випускника Петербурзької консерваторії Євгена Лещенка.  Співак виконав кілька українських пісень і зарядив публіку чудовим патріотичним настроєм. Перед глядачами виступили також письменниця Любов Долик та член Спілки письменників України Іван Гентош. Ведучою свята була письменниця та журналістка, активістка ГО «Розвиток Громади», відома під псевдонімом, Ніка Нікалео.


Поряд з імпровізованою сценою всі охочі могли написати своє бачення України в майбутньому, а також залишити відбиток своєї долоні на стилізованій карті країни. До дійства радо долучилися юні учасники таборів Moves&skills, які були нещодавно організовані командою «Розвитку Громади». Величезну карту, з написаним баченням майбутнього нашої держави від учасників свята, буде відправлено Президенту України поштою.


Окрім талановитих митців, неймовірною енергетикою заряджали й учасники свята. На заході були присутні учасники Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, які приїхали на свято за сприяння директора установи Дунаса Григорія Григоровича. Люди в інвалідних візках заспівали пісню й навіть виконали танок, показавши таким чином, що всі ми - різні, але всі ми - рівні.

«Перебуваючи закордоном, я бачила велику кількість неповносправних на вулицях міст. Вони вільно пересували на візках, відчували себе впевнено та спілкували з іншими людьми. У нас же складається враження, що людей з обмеженими фізичними можливостями просто не існує. Вони не виходять з дому, тому що місто не пристосоване до їхніх потреб. Ми прагнемо подолати стереотип й допомогти неповносправним відчути себе незалежними. Всі ми різні – але всі ми рівні!», - зазначила координатор проекту Христина Боліновська.


Під час всього заходу на проспекті Шевченка відбувався благодійний продаж печива. Напередодні, його власноруч спекли активістки громадської організації «Розвиток Громади». Кошти,зібрані від продажу печива будуть скеровані на встановлення пандусів у Львові, перший з яких буде облаштовано у Національному академічному українському театрі імені Марії Заньковецької. Під час заходу вдалося зібрати 4118 гривень. Зараз активісти, спільно з фахівцями розробляють масштабний проект, метою якого буде допомога людям з обмеженими фізичними можливостями, зокрема облаштування міста пандусами.Під час святкування всі охочі могли сфотографуватися на фоні патріотичного синьо-жовтого бренд волу. Свої світлини учасники заходу зможуть знайти на сторінці громадської організації «Розвиток Громади» у соціальній мережі Facebook вже за декілька днів. Варто зазначити, що фотосупровід свята також здійснювали чотири талановиті фотографи: Мигасюк Христина, Богдан Юхимчук, Юлія Коваль, Соломія Рибчанська.