Звіт про діяльність ГО «Розвиток Громади» у 2017 році

Громадська організація «Розвиток Громади» - це команда активних громадян, які стоять на сторожі інтересів громадськості та активно сприяють побудові правової європейської держави з демократичними та християнськими цінностями.

Серед активних членів, яких налічується понад 40 осіб, є успішні юристи, правознавці, адвокати, політологи, економісти і митці. Усі вони об’єдналися навколо ідеї створення і побудови потужного громадянського суспільства в Україні. А це означає, що коло їхніх інтересів поширюється не лише на життєдайну, освічену громаду, а передусім на чинну владу, яка має бути контрольованою і підзвітною тій же громаді, взаємодіяти з громадськістю. Усі свої зусилля і відстоювання, переконання і вимоги ГО «Розвиток громади» провадить лише, і виключно, у межах правового поля, демонструючи приклад нового активного громадського об’єднання.
 
З метою постійного розвитку в ГО «Розвиток Громади» щорічно відбуваються вибори голови. В червні 2017 року журналіста Оксану Маруняк на посаді голови змінила колишній керівник управління внутрішньої політики області Вагіла Марія. Однак усі стратегічні рішення приймаються на засіданні Ради організації, яка засідає по необхідності і складається з керівників напрямків і екс-голів громадської організації. Про найактивніших членів інформацію розміщено у спеціальній рубриці на сайті ГО «Розвиток Громади»
http://rozvytok-hromady.com/about
 
Громадська організація «Розвиток Громади» проводить ряд постійних соціальних проектів, які з року в рік підтверджують свою актуальність запитом потребуючих і нужденних громадян міста та області.
 
«Майстер на годину» - соціальний проект, який третій рік поспіль фінансується за кошти БФ «Розвиток Громади». Кожна самотня людина з інвалідністю може звернутися до нашої організації з проханням допомогти з дрібним хатнім ремонтом.
http://rozvytok-hromady.com/maister-na-hodynu Цей проект став фіналістом конкурсу соціальних проектів Social Project Awards, який відбувається за підтримки Міністерства молоді і спорту України і Посольства Фінляндії в Україні.  
 
З 2015року ГО «Розвиток Громади» за кошти БФ «Розвиток Громади» відкрила вісім «Кутків Добра» - дитячих ігрових кімнат у мед закладах області: Чорнобильській та Львівській міській дитячій клінічній лікарнях, в Стрийській дитячій лікарні та в офтальмологічному відділенні в Брюховичах. У 2017 році в дитячій міській клінічній лікарні відкрито дві таких кімнати, одна з яких в нефрологічному відділенні Комунальної міської дитячої клінічної лікарні за кошти програми «Активні Громадяни» від Британської Ради, яка виділила 15 тис.грн. на цей проект. «Куток Добра» - особливе місце для маленьких пацієнтів лікарні, де малеча може відпочити від виснажливих буднів.
 http://rozvytok-hromady.com/kutok-dobra       
 
«Допоможи ближньому» - проект в рамках якого представники ГО «Розвиток Громади» підтримують тих, кому потрібна допомога. Щотижня волонтери роздають фрукти для потребуючих сімей. Проект реалізовується за підтримки оптового ринку «Шувар» http://rozvytok-hromady.com/dopomojy-blyjnomu

«Подарунок Дитині Героя» - проект, який реалізовує ГО «Розвиток Громади» спільно з ГО «Українська спілка учасників АТО». Кожна дитина загиблого учасника АТО в області отримує подарунок до дня народження. У 2017 році цей проект отримав фінансову підтримку 20 тис. грн. за підсумками конкурсу мікропроектів відділу молодіжної політики за кошти обласної програми «Молодь Львівщини».
 
У 2017 році ГО «Розвиток Громади» отримали фінансову підтримку в сумі в 20 тис. грн. на проект «День вишиванки» в конкурсі Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки. ГО стала ініціатором Фестивалю вишиванки у Львові у 2016 році. Щорічно, заходи щодо відзначення Дня вишиванки збирають тисячі пошановувачів української вишивки. У 2017 році зафіксовано рекорд України – представлені найбільшого 18 метрового пляцка-вишиванки. Відповідний сертифікат про встановлення рекорду вручено ГО «Розвиток Громади».
 
Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації виділив на проект «Відпочинок дитини Героя» 25 тис.грн., за які було організовано відпочинок 60 дітей загиблих учасників АТО в дитячому таборі «Артек Прикарпаття» у Хирові.
 
Активна громадська і соціальна діяльність представників ГО «Розвиток Громади» була також зосереджена на благоустрою нашого міста. Одним із переможців Громадського бюджету м.Львова 2017 року став проект «Відкритий вуличний спортивний майданчик на території школи №66» авторства представника нашої організації.  
 
У 2017 році ГО «Розвиток Громади» на соціальні проекти через Благодійний фонд залучила 418 тис. грн. і нефінансової допомоги більш ніж на 1 млн.грн. Благодійна діяльність БФ «Розвиток Громади» відзначено Дипломом лауреата регіонального конкурсу «Благодійна Львівщина 2017» Національного конкурсу Благодійна Україна.
 
2017 рік став переломним у діяльності громадської організації. Пріоритетним напрямком діяльності стала антикорупційний моніторинг діяльності державних органів влади. За зверненнями юристів ГО порушено близько 30 кримінальних проваджень відносно посадовців різних рівнів, серед яких більшість щодо розтрати бюджетних коштів та комунального майна, зловживання службовим становищем та незаконне будівництво у місті Львові.
 
У 2017 році юристи ГО «Розвиток Громади» оскаржили в судах усіх інстанцій рішення Львівської міської ради щодо обмеження доступу громадян на засідання ЛМР
http://rozvytok-hromady.com/iurydychne-upravlinnia-1
 
Завдяки ґрунтовній аналітичній роботі представників ГО «Розвиток Громади» у травні 2017 року було оприлюднено увесь список вкрадених комунальних приміщень Львівської міської ради http://rozvytok-hromady.com/iak-prosvystunity-desiatky-komunalnyx-prymicshen-perelik-ob-iektiv. Ця інформація набула всеукраїнського розголосу та дозволила юристам міської ради ініціювати повернення кількох приміщень. Три кримінальні справи було відкрито за заявою ГО «Розвиток Громади».
 
З кінця 2016 року представники ГО «Розвиток Громади» здійснюють постійний моніторинг діяльності Львівської міської ради та обласної державної адміністрації щодо поводження з ТПВ. Діяльність організації у цьому напрямку унеможливила нецільове використання коштів міського бюджету, зекономила 5 млн. грн. бюджетних коштів
http://rozvytok-hromady.com/ho-rozvytok-hromady-zekonomyv-5-mln-hrn-biudjetnyx-koshtiv та розкрила підробку документів перевізниками у період передачі функцій вивезення ТПВ з міста до області http://rozvytok-hromady.com/ave-vyvozyt-smittia-do-kyieva-cherez-sambir, http://rozvytok-hromady.com/smittia-zi-lvova-vyvoziat-na-daewoo-lanos-volkswagen-partner-renault-trafic-renault-kangoo
 
У 2017 році команда ГО Розвиток Громади на церемонії вручення премії «Люди Львова» отримала нагороду «Найдієвіша Громадська організація року» за версією журналу РІА.
 
Своєю діяльністю Громадська організація «Розвиток Громади» завдячує партнерам і донорам, які впродовж 2017 року підтримували нас: Ресторан «Маєстро», ПрАТ Карлсберг Україна
, Готель «Атлас», Торгова галерея «Опера Пасаж», Торгова Марка «ФОЛК МОДА», Торгова Марка «Галичанка», Магазин-салон «Мамина світлиця», Магазин «Все для меблів», Компанія «Грифон» - яка долучилась також до відкриття шахового гуртка, Магазин «InVar», Готель «Kavalier Boutique», який забезпечив візит св.. Миколая до Кутків Добра, Мережа кондитерських «Майстерня карамелі», які проводять майстер–класи у дитячих лікарнях, Олег Білий, за технічну підтримку при облаштуванні Кутків Добра, ТОВ «Діскавері-бурове обладнання(Україна)», ЖБК «Затишок», ПП «Світ ковальства», Торговий  центр  «Роксолана», Торгово-розважальний  центр «Victoria Gardens», Компанія «Symphony Solutions», Уляна Уварова, за підтримку проекту «Допоможи Ближньому», Колектив та працівники ТзОВ «РСП» Шувар», ТОВ «Радивилівмолоко», Соломія Сорока і «Союз українок» штату Мічиган,США, Ресторан «Старий Рояль» та його шеф-кухарю Петро Сподарик, Студія краси «Martelle».

Меценати які підтримують проекти які проводяться в Будинку дитини на Таджицькій:
Кав’ярня «Glory cafe», за фінансування шахового гуртка у сиротинці та подарунки від св.Миколая, ТОВ «Вікнаград», за допомогу у ремонті шахового гуртка, Ресторан «Crazy Town», Планета Кіно IMAX, Ковзанка у ТРЦ King Cross Leopolis, Сімейний розважальний комплекс «Ігроленд» в ТЦ «Forum Lviv», Кінотеатр «Кінопалац»  по вул. Театральна, Зоопарк «Лімпопо», ТзОВ «Чудо тур», Директор ТзОВ «Колиба» Олексій Сеньо, Парк "Квадромото", Сервіс доставки здорової їжі “EatBeFit”, Григорій Сосновський - керівник департаменту продажу «Захід» ТОВ Сандора, підполковник Сеник Руслан Миколайович – начальник Навчально-спортивної бази літніх видів спорту.

Дітки загиблих учасників АТО завдяки цим благодійникам почувалися дітьми Героїв: Віктор Кочерган, актор-ілюзіоніст, який бере безпосередню участь у привітанні дітей Героїв та активно долучається матеріально до проектів Розвитку Громади, Піцерія «Фелічіта», за оплату гуртків для діток загиблих учасників АТО, підтримку через надання приміщення і смаколиків під час реалізації інших наших проектів, а також за роль св..Миколая, Піцерія «Mafia», за оплату гуртів для діток загиблих учасників АТО, надання приміщення і підтримки інших соціальних проектів
, Ветеранська ресторація «Патріот», яка почала свою роботу паралельно з благодійністю, Дитяча анімація «Happy Moments», за допомогу в організації дитячого дозвілля, Торгова Марка «Оксана Муха», за підтримку проекту іпотерапія для дітей, Благодійний Фонд «Розумна Сила», за підтримку турніру з футболу «Схід і Захід» та інших соціальних ініціатив, Благодійна Організація «Львівській освітній фундації», за підтримку проекту «Старший Брат», Колектив ТзОВ "Стрийський ринок ", Колектив ринку «Дністерский», Навчально-виховний комплекс "Школа-гімназія «Сихівська», Заступник директора ТзОВ «Вельт Капітал» Богдан Москаль, Голові «Української націоналістичної самообороні» Андрій Байса, Керівник ТзОВ «Акцент» Юрію Калину, Керівник ТзОВ «Бальтазар» Ігор Звінський, Микола Вознюк директору Львівського навчально - наукового інституту ДВНЗ "Університет банківської справи", доктору економічних наук, доценту.

За підтримку людей з інвалідністю ГО завдячуємо:
Студії краси Юрія Гупайло, Українському ресторану «Вареники ТУТ», Павлу Лозку, за облаштування пандусу і роль св..Миколая у 2017 році, Салону краси « Модна лінія», Готель «Леополіс» за підтримку «Рекреаційних ігор», Соціальній пекарні «Горіховий дім» за підтримку «Рекреаційних ігор», Компанії «Лео-С», Світлана Перчак та Лілія Галан, Мар’яаі Ченька, Дзвеніслава Кечур, Ольга Тесляк, Катерина Залізна.

Фінансовий звіт ГО «Розвиток Громади» за 2017 рік