«Європейська асамблея жінок-депутаток» відзначила Дипломом ініціативу  «Куток добра», як одну із кращих у 2019 році

Наприкінці вересня у приміщенні Верховної Ради України відбулася церемонія нагородження переможців Другого Всеукраїнського конкурсу «Кращі жіночі ініціативи, які стали вагомими для демократичного розвитку місцевих громад (міст, селищ, районів)». Організаторами конкурсу виступили Європейська асамблея жінок-депутатів у партнерстві з Асоціацією міст України, Представництвом Ради Європи в Україні, Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів і Міжнародною Амбасадою жінок-підприємців.

Переможці визначені у таких номінаціях:

«Підприємництво»

«Врядування»

«Громадська діяльність»

«Наукова діяльність»

«Нова Україна».

  • Через надзвичайно цікаві та якісні проекти, за результатами конкурсу маємо переможців більше, ніж планувалося. Такі результати додають оптимізму і впевненості у правильності обраного шляху, - зазначила Президент асамблеї Анастастія Попсуй. - Конкурс був започаткований у 2017 році Європейською асамблеєю жінок-депутатів у партнерстві з Міжнародною амбасадою жінок-підприємців і Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів, за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади через Асоціацію міст України та Федерацію канадських муніципалітетів.

Журнал «РІА Україна» неодноразово писав про неймовірний успіх «Кутка добра» на Львівщині. Тому знаково, що сьогодні його відзначили і на Всеукраїнському рівні у стінах нашого парламенту.

 Цей проект зарекомендував себе як прогресивна європейська ініціатива не лише у Львові. Такі затишні дитячі кімнати відпочинку громадська організація «Розвиток громади» за фінансової підтримки однойменного благодійного фонду облаштувала і в районних лікарнях області. На сьогоднішній день налічується вже дев’ять таких кімнат, де дітлахи під час тривалого лікування мають можливість відпочити, помалювати-почитати, погратися в настільні ігри, або подивитися мультфільми чи дитячі передачі з дозволу лікуючого лікаря. Це є свого роду психологічне розвантаження і місце, де дитина забуває про складний процес лікування, отримує позитивні емоції і швидше одужує, за свідченням лікарів.
 

       - Ми отримуємо усе нові і нові заявки на облаштування таких «Кутків добра». Запрошуємо до підтримки проекту не лише великих спонсорів і донорів благодійного фонду, але й намагаємося отримати грантові кошти та заохочуємо до ініціативи самих батьків і дітей. До слова, один із куточків обладнаний на кошти, отримані від «British Counsil Україна». Часом і батьки хворих дітей приносять якісь іграшки та книги на заміну. Адже кожен з нас розуміє, що таке перебування в лікарняних стінах для малюка. Як це його гнітить і наскільки важливою є позитивна і легка атмосфера спілкування, гарний настрій  для здоров’я, - підкреслила директорка благодійного фонду «Розвиток громади». – Щороку ми влаштовуємо благодійну вечірку у рамках ще однієї нашої соціальної ініціативи «Фестивалю вишиванки», де збираємо кошти на закупівлю дитячих канюль і шприців для «Кутків добра». Дітки, звісно, отримують їх безкоштовно. Ми запрошуємо аніматорів і психологів, педагогів і митців допомагати нам розвантажувати психіку дитини під час лікування, виділивши крихту свого дорогоцінного часу задля одужання малечі.

Цьогоріч на конкурс було подано 135 проектів з різних куточків України, напротивагу минулорічному, коли їх було лише кілька десятків. Фінансова підтримка і відзнаки проектів додають крил у продовженні ініціатив і стимулюють населення до прояву громадянської свідомості та активізації діяльності, сприяють також розвиткові громадянського суспільства та створення більш комфортного та затишного життя в Україні. Нагадаємо, що на початку року благодійний фонд «Розвиток громади» отримав також перемогу і бурштинового янгола на Всеукраїнському конкурсі «Благодійна Україна» у розділі «Регіональна діяльність».