«День музичної вишиванки у Львові» - підсумки

Святкування національного свята, напевно, найбільше єднає усіх українців. Особливо це актуально тоді, коли в період ворожої агресії, анексії частини території країни, це свято стосується визнання символу та оберегу нації, символу щедрості українського народу, багатства та родючості нашої землі – «Вишиванки».

30 квітня 2015 року, з метою вшанування та збереження народних традицій і символіки, за сприянням активістів та ініціаторів Чернівецькою міською радою було прийнято рішення про запровадження у третій четвер травня щорічного «Дня вишиванки». Представницький орган місцевого самоврядування Чернівців адресував звернення до територіальних громад, Асоціації міст України та Президента України з ініціативою запровадити відзначення «Дня вишиванки» в Україні. Команда БФ «Розвиток Громади» як організації, створеної з метою провадження ефективної благодійної діяльності для сприяння втілення в життя найвищих принципів та ідеалів існування європейської громадянської спільноти, розвитку територіальних громад, підтримки української культури та мистецтва, формування здорового способу життя, забезпечення міжнародної співпраці, стимулювання креативності і розкриття потенціалу молоді, утвердження гуманізму та милосердя задля розвитку українського суспільства, одноголосно вирішила підтримати дану ідею та забезпечити підтримку святкування «Дня вишиванки» у Львові.

День вишиванки, за задумом організаторів всеукраїнського рівня, не передбачав обов’язкових заходів. Це флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи садочок. Однак, ми вирішили, що у Львові, місті, де ми живемо, де росте наше майбутнє покоління, місті, наповненому атмосферою духовності, українських традицій, святкових заходів та емоцій, які неодмінно залишаються у серці кожного, в цей день неодмінно необхідно провести культурні заходи, конкурси, вечорниці, ярмарки тощо.

Такі заходи, а саме флешмоб «Оберіг нації», дефіле у вишиванках, частування гостей свята «смаколиками, як подяка за те, що ти благодійник», в музичному супроводі, наданому Львівською обласною філармонією, за нашим задумом, проводилися як з метою об’єднання усіх українців, підняття національного духу та формування почуття єдності, так і з благодійною метою – придбання вишиванок для діточок-сиріт, дітей, які втратили батьківське тепло, родинний затишок, для того, щоб вони відчули внутрішнє єднання з своєю нацією, з метою підняття їх національного духу. Крім того, ми долучилися до всеукраїнської акції “Подаруй захиснику вишиванку”, яка, враховуючи ситуацію в країні, має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО.

Результати акції перевершили наші сподівання. Незважаючи на несприятливі погодні умови, нам вдалося зібрати кошти на придбання вишиванок для дітей-сиріт, які будуть учасниками літнього табору під назвою "Moves&Skills", організованого спільно з громадською організацією «Розвиток Громади». Сума зібраних коштів – 4292 грн. 00. коп.Крім того, наші партнери ТМ «Скиба» надали 3 вишиванки для наших захисників. Ще одну вишиванку для військовослужбовців ми отримали від сім’ї Долінських.

Щиро дякуємо усім благодійникам за те, що долучилися до наших ініціатив!
Лише спільними зусиллями ми зможемо показати силу та єдність нашої нації!

 
Президент БФ «Розвиток Громади»,
Соломія Старосольська