Містобудівна рада при ЛМР не звикла чути львів’ян!

Обходячи державні будівельні норми, Генеральний план міста, не зважаючи на відсутність плану зонування Галицького району, житлові «хмарочоси» у центрі Львова отримують дозвільні документи.
 
 16 березня, під час засідання Містобудівної Ради при розгляді «Детального плану території в районі вул. Стуса до межі парку «Снопківський», загальною площею 1,85 га, який включає ділянки забудови №17-39 на вулиці Стуса, не почули думки мешканців.

Метою розроблення «Детального плану території в районі вул. Стуса до межі парку «Снопківський», така ж, як і інших, - запроектувати в даному районі висотку, цього разу, висотою у 32 метри, приблизною поверховістю 9+ поверхів, що архітекторам ДП ДІПМ “Містопроект” вкотре «гарно» вдалось! Шановані представники Містобудівної ради проголосували за даний документ  та рекомендували його до затвердження на виконкомі ЛМР.

Згідно даних Головного управління статистики у Львівській області, Львів має перевищену у 10 разів!!!! щільність забудови, що є найвищою серед усіх міст України. ДБН 360-92 говорить: «Величина щільності населення житлового кварталу може бути прийнята більше як 450 люд./га (у значних і найзначніших містах) при відповідному обґрунтуванні». Цього порушення департамент архітектури та урбаністики Львівської міської ради, вперто не бачить!  Станом на 2017 рік у Львові - 4436 мешканців на один гектар, і це тільки за офіційними даними статистики, а осіб, що проживають на орендованих квартирах, приїжджають на роботу, привозять дітей до школи помітно більше.

Зневажають і на порушення в проекті ДПТ - максимальної щільності забудови самої земельної ділянки. Земельна ділянка згідно з Пояснювальною запискою (базової записки для всіх районів) перебуває у зоні багатоповерхової житлової та громадської забудови Ж-3, для 9-поверхової будівлі і становить щільність забудови ~ 28% , та це не перешкода запроектувати 61% та підтримати таке!?
 
Також, змушені повернутись до ДБН 360-92* «Містобудування планування і забудова міських та сільських поселень», що визначає принципи забудови і дуже гарно описує, яка прибудинкова інфраструктура повинна бути біля кожного житлового будинку, а це смітники, гостьові стоянки для автомобілів, дитячі майданчики, територія для господарських потреб і багато іншого. Норма, приблизно 9-12 метрів квадратних прибудинкової території на одного мешканця! В розробленому детальному плані на 340 квадратних метри прибудинкової території припадає щонайменше 88 мешканців в 31 квартирі.

Важливо що у даному кварталі навіть місцеві мешканці не забезпечені, тими ж місцями у дошкільних навчальних закладах, тому будувати нові хмарочоси без соціальної інфраструктури – це грубе порушення соціальних прав та права на «людське» життя громадян України!

Оскільки будівельна ділянка впритул з територією парку Снопківський, а будівництво йтиме за 1,5 м від меж парку, щодо порушення відступів від дерев парку до проектованої будівлі, замість 5 м, заледве 2м, головний архітектор проекту І. Склярова, відповідає, що там на місці чагарники, а парк далі. Можливо, дерева вже маркуються для «пенькування» і створення чагарників на їх місці???

Цікава ситуація і з тильною частиною будинку, де не передбачається, згідно проекту, під’їзд транспорту, що в випадку надзвичайної ситуації, не дасть змогу евакуювати мешканців і в критичній ситуації може слугувати швидкому займанню крон дерев парку, створивши масштабну пожежу.

Усі ці зауваження, не мали особливої ваги на засіданні Містобудівної ради і навіть, думка присутніх мешканців, які аргументували що детальний план території суперечить, будь-якому, здоровому глузду і має безліч порушень, не зупинило членів ради проголосувати «за».

Містобудівна рада виконує свої функції «для галочки», а наслідки прийнятих колегіальних безвідповідальних рішень відчуватимуть покоління львів’ян, яким доведеться жити в закритих комфортних вуликах без жодної соціальної інфраструктури і клаптика громадського простору поруч.