Ніякі суди не зупинять корупційної діяльності Львівської міської ради!

Пересічному львів’янину байдуже, як у міській раді визначають перевізника. Він – покупець, платить за послуги громадського транспорту і хоче дістатися до місця призначення як «біла людина». Однак комфорту не буде, доки львів’яни не зрозуміють, що саме міський голова призначає чиновників, від яких залежить якість пасажирських перевезень. Він відповідає за «все що робиться у місті».
 
Гойдалки щодо пасажирських перевезень у Львові дуже нагадують тему львівського сміття. Поки не станеться катастрофи міська влада міцно триматиме в своїх руках розподіл маршрутів та вибір перевізників.
 
Конкуренція міській владі ні до чого, адже чиновники міськради - це потужне  лоббі, яке відстоює інтереси «своїх перевізників», серед яких фаворитом виступає звичайно ж, дотаційне, комунальне підприємство АТП-1.
 
Комунальні підприємства міської ради – безпрограшний варіант відмивання бюджетних коштів. По-перше, комунальні підприємства можуть проводити торги поза системою держзакупівель ProZorro, що створює умови для укладання угод на закупівлю товарів та послуг у «потрібних» компаній. По-друге, комунальні підприємства щорічно отримують кошти з міського бюджету на поповнення статутного фонду, за які жодне підприємство жодного разу публічно не відзвітувалось.
 
Отже, АТП-1 – комунальне підприємство під якого міські чиновники створили найбільший лот №1 у конкурсі з визначення автобусних перевізників на міських маршрутах. Зрозуміло, що на зазначений лот ніхто інший податися не може, тим більше, якщо до умов лоту включили автобуси «Електрону», яких досі ніхто не бачив і не може підтвердити їх існування. Результатом є дві судові справи, за позовом Фіакру щодо подрібнення лоту №1 і прокуратури щодо підтвердження існування автобусів, які комунальне АТП подало на участь у конкурсі.
 
Формування конкурсної комісії з визначення перевізників у міській раді подібне до заплутаної детективного серіалу. З 28 вересня до 7 жовтня 2016 року департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради проводив конкурс щодо набору представників громадських організацій до складу конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на міському автобусному маршруті загального користування. У сформованому конкурсному комітеті громадські активісти побачили представників громадських об’єднань наближених до перевізників, лояльних до міської влади. 2 лютого 2017 року за заявою ГО «Розвиток Громади» Франківський районний суд м. Львова визнав незаконним наказ управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 3 січня 2017 року «Про затвердження персонального складу конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування»


Міські чиновники, замість того, щоб оголосити новий конкурс з формування складу конкурсного комітету, у ніч на 24 квітня змінює склад конкурсного комітету в ручному режимі і на 9.00 год. ранку проводить засідання конкурсної комісії з визначення перевізників на міських пасажирських маршрутах.
 Незважаючи на те, що прокуратура під час засідання вилучає документи АТП-1, триває судове розслідування за заявою Фіакру і судова заборона діяльності конкурсного комітету за заявою ГО «Розвиток Громади», конкурсний комітет незаконно розкриває конкурсні заявки перевізників.
 
Потаємні зобов’язання штовхають міських чиновників форсувати події і попри дві судові заборони діяльності конкурсного комітету, його скликають потайки о 9.00 год ранку 24 квітня. Обурення перевізників і представників громадських організацій змушують конкурсний комітет закрити засідання на невизначений термін.
 Однак, вже цього ж дня ввечері члени конкурсного комітету дізнаються що наступне засідання відбудеться на наступний день о 9.30 ранку.
 
«Ніякі суди не зупинять корупційної діяльності Львівської міської ради» - за таким принципом 25 квітня конкурсний комітет визначає перевізників по двох лотах. Зауваження членів конкурсного комітету від громадськості, яких є в значній меншості, до уваги не беруться. Виступи адвокатів і юристів, які намагаються привести до тями зухвалих чиновників міськради залишаються непочутими. А обурення перевізників, які заповнили коридори Ратуші трактуються як відкритість і публічність роботи конкурсного комітету.
 
Серіал щодо визначення перевізників на міських автобусних маршрутах матиме трагічне продовження. Трагічне, тому що через зухвалість міських чиновників львів’ян перевозять як «худобу в вантажних вагонах» (вислови пасажирів), з вимкнутими кондиціонерами, стоячи на одній нозі і тоді, коли заманеться перевізнику.
 
Покращення не чекайте, навіть при умові підвищення цін на проїзд. Бо ваші гроші йдуть не на покращення сервісу, а в кишені тих, хто визначає перевізників, хто має право розпоряджатися міськими коштами. Право, яким наділили ми, львівяни!