Міськрада погодила будівництво дитячого садка з порушеннями ДБНів

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові склала припис про призупинення будівництва дошкільного навчального закладу на вул.Тернопільській, 21, яке здійснювалось на підставі містобудівних умов та обмежень виданих Управлінням архітектури та урбаністики Львівської міської ради 07.06.2016 року №138.

Компанія Мальви, яка будує житловий комплекс на вул. Тернопільській,21 на прибудинковій території почала зводити приватний дитячий садок. Мешканці будинку звернулися з заявою до обласної і міської Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю щодо перевірки достовірності даних, наведених у декларації про початок виконання робіт.

В ході позапланової перевірки з’ясувалось, що Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради погодило містобудівні умови та обмеження на будівництво дошкільного навчального закладу на підставі проектної документації, розробленої ТзОВ «Люксар» з порушенням трьох ДБНів. По-перше, площа земельної ділянки дошкільного навчального закладу, що розміщується в житловій забудові має становити з розрахунку 45 м кв – на одне місце для дошкільних закладів до 80 місць, відтак площа земельної ділянки мала б становити 3375 м кв, замість 2360 м кв, які є по-факту. По-друге, не дотримано нормативних площ приміщень завантажувальної комори сухих продуктів, які замість 8 і 10 м кв становлять 7 і 5,62 м кв. І по-третє, у проектній документації не дотримано відстань від наземної автостоянки до межі ділянки дошкільного навчального закладу, замість 25 м, передбачені будівельними нормами, відстань становить близько 1,5 м!!!

Дивина полягає в тому, що такі порушення ДБНів, ДАБІ побачила лише при повторній позаплановій перевірці, після того, як на сторону мешканців, які навіть вдавалися до протестних акцій, встали представники громадськості.

Порушення забудовниками Державних будівельних норм не є винятками, однак у випадку будівництва дитячого садка на вул.Тернопільській – це омана покупців новозбудованих квартир, які замість обіцяного відкритого простору, дитячого майданчика і відпочинкової зони отримали пейзаж «вікна навпроти» і прогулянки на асфальті серед припаркованих авто.