На Львівській Збиранці підпалу не було – висновок експертів

Незважаючи на минулорічні висновки комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи, міський голова неодноразово стверджував, що сміттєзвалище підпалили.
 

Така поведінка викликала підозру щодо можливості і бажання зацікавлених осіб вплинути на експертні висновки про причини загорання, тому юристи ГО «Розвиток Громади» зверталися до Народних депутатів України, які в свою чергу до Генерального прокурора України щодо забезпечення проведення неупередженої та незалежної експертизи щодо причин загорання на сміттєзвалищі.
 
Вчора Юрій Луценко оголосив остаточний висновок наукової експертизи, яку проводив Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України.
 
«Було самозагорання через недотримання технологічних умов зберігання мас сміття та ведення цього господарства. Це остаточно ставить крапку в дискусії. Оригінали висновку наукової експертизи надійдуть до обласного прокурора, він його розгляне разом із рішенням львівського апеляційного суду про наявність зловживань та службових злочинів у діях посадових осіб Львівської міської ради», - повідомив Юрій Луценко.
 
«Я зорієнтував прокурора області, щоб після експертизи, ця справа швидко рухалась. Є вже всі підстави вивчати функціональні обов’язки міського голови, його заступників, начальників департаментів і визначатися, хто своєю бездіяльністю призвів до цієї трагедії», - наголосив він. 
 
"Я хочу почути відповідальність посадових осіб Львова за загиблих на звалищі. Хто винен? Суспільство чекає відповіді: три трупи, вибачте!" — обурився генпрокурор.
 
Нагадуємо, що в серпні 2016 року львівська прокуратура завершила перший етап слідства по трагедії на Львівському сміттєзвалищі. Посадовим особам комунального підприємства "Збиранка" було оголошено підозру в службовій недбалості, що призвела до загибелі людей.
 
Слідчі поліції провели досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в травні минулого року, за фактом обвалу схилу на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів, у частині законності експлуатації сміттєзвалища посадовими особами ЛКП «Збиранка. У цьому провадженні трьом посадовцям ЛКП «Збиранка» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч.2 ст. 367 ККУ(порушення правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки). За даними ГПУ, було доведено, що складування відходів на вказаному сміттєзвалищі проводилось без затвердженого проекту, а посадові особи комунального підприємства не вживали відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів. «Вищевказані факти (порушення) підтверджено висновками проведеної комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи. Більше того, експерти підтвердили, що порушення у роботі підозрюваних посадових осіб мають причинний зв’язок із зсувом відходів на полігоні.
 
28 жовтня 2016 року посадовим особам ЛКП «Збиранка» повідомлено про завершення розслідування та надано їм доступ до матеріалів кримінального провадження, а це загалом 200 томів, інформували в ГПУ, додавши, що після їх ознайомлення обвинувальний акт буде направлено до суду. Водночас, додали в Генпрокуратурі, продовжується досудове розслідування в частині правомірності дій посадових осіб відповідного департаменту Львівської міської ради, на яких покладались обов’язки щодо здійснення контролю за роботою ЛКП «Збиранка», а також посадових осіб органів Державної служби з надзвичайних ситуацій при гасінні пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі в травні поточного року.