Керівник лісового господарства Львівщини Дейнека сприяє екологічній катастрофі

Львівщина потерпає від  вирубування лісів. До відповідальності за це притягують "рядових працівників", а їхнє керівництво ще досі при посадах.

Мешканці Львова та області досі оговтуються від екологічної катастрофи, яка нещодавно відбулася на Грибовицькому сміттєзвалищі. Неочікувані смерті рятувальників привели в жах людей, які живуть поряд. Бездіяльність влади міста і вплив корупційних факторів на відхилення численних пропозицій щодо інвестицій у сферу збирання, зберігання та переробки сміття призвела до вкрай негативних наслідків.

Проте, це не єдина проблема у сфері екології Львівщини. Станом на сьогодні можна провести паралель між ситуацією зі сміттєзвалищем та ще одним фактором, який, коли залишиться без належного реагування, може спричинити ще тяжчі наслідки, адже є масовим та повсякденним. Мова йде про вирубування лісів.

Не дарма експерти бояться, щоби Україна не повторила сумного румунського досвіду – у сусідній країні за даними ЗМІ, упродовж останніх 20 років через незаконну вирубку лісу було втрачено близько 80 мільйонів кубометрів деревини на суму близько п'яти мільярдів євро. Водночас директор Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека веде себе цілком спокійно та запевняє, що ситуація з лісами в Карпатах далека від критичної, а заяви про зникнення лісів упродовж десяти років не мають під собою підстав.

Проте, після детальнішого ознайомлення з його діяльністю, виникає запитання: чи можна йому вірити? Уродженець Волині Анатолій Дейнека двічі обіймав посаду начальника управління лісового та мисливського господарства Львівщини. Двічі його звільняли. Але він повернувся – втретє. Такий собі «волонтер», який за бюджетні кошти допомагає військовим, будує бліндажі і гордиться тим, що робить свій «внесок» у розбудову української держави. Відомо, що у деяких районах Львівщини лісові господарства неофіційно приносять найбільший прибуток і оскільки така думка є правдивою, а покарань за незаконні вирубування лісів так ніхто і не несе, стає зрозуміло, що «кришують» таку діяльність згори.



Ще б пак! Як відомо із ЗМІ, призначення на таку високу посаду особи, яка служила режиму Януковича, організовувала поїздки працівників лісгоспів на Антимайдан, чим сприяла злочинній діяльності тодішніх бандитів, зумовлює подальше здійснення аналогічної діяльності.  Начальник Дейнека, уникнувши люстрації, зумів таки втриматися на керівній посаді.
В його управлінні діє система, яку потрібно викоренити. Тому старі кадри, серед яких і Анатолій Дейнека, мають бути звільнені з управління лісового господарства. Це підтверджується тим, що за «господарювання» Анатолія Дейнеки на Львівщині відбувалося масове незаконне вирубування здорового лісу, вивезення елітної деревини, її спалювання, розпродано майно лісництв. Зафіксовано чимало правопорушень правоохоронними органами та органами контролю.

Не менше галасу створив скандал довкола незаконної приватизації та відчуження приміщень лісництв на користь осіб, наближених до Анатолія Дейнеки. Йдеться про будівлі в Моршинському, Липниківському лісництвах, в Брюховичах та інші, які було відчужено при його керівництві.

Існує також добре налагоджена схема, яка працює вже багато років, а спритні родичі, куми та інші з числа «ділових партнерів» Дейнеки із року в рік отримують ліси громади. Напевно, кожен з нас хоча б раз задумувався над тим, яким чином на місці лісу постають фешенебельні райони елітної забудови.

Чому ж Анатолій Дейнека досі при владі? Основною причиною, яка дозволяє залишатися на посаді одіозному керівнику лісового господарства, є проблема організації боротьби із злочинністю у лісовій галузі. Усе зводиться до затримання та притягнення до відповідальності “рядових працівників”, а їхнє безпосереднє керівництво залишається при посадах. Чому до сьогоднішнього дня ніхто жодного разу не розглядав питання про наявність взаємин Дейнеки зі своїми підлеглими, а також не виявляв причинового зв’язку між тим, що вони роблять та шкоди, яку вони вчиняють?  Керівник такого рівня повинен працювати на випередження. Що це означає?  Він має проводити відмінну кадрову політику та якісний підбір працівників, вибирати людей, які би працювали добросовісно та віддано.

Так, на території Опорецького лісництва було виявлено незаконну порубку лісу, загальною кубомасою майже 60 м. Внаслідок цього, лісовому господарству завдано збитків на суму близько 200 тис. грн. За цим фактом було розпочато досудове розслідування, в ході якого встановлено, що причиною незаконної вирубки лісу стало неналежне виконання своїх службових обов’язків посадовими особами ДП «Славське лісове господарство», які й допустили на території Опорецького лісництва вказану вирубку. Таким чином, Анатолій Дейнека знову вийшов сухим із води, а відповідальність несуть т.зв. пішки.

Таких прикладів є безліч. Проте, вирішення проблеми не лежить на притягненні до відповідальності рядових лісників. За службову недбалість слід карати вище керівництво, адже, порушення лісового законодавства не є поодиноким випадком, а значить контролюється «зверху». Здійснення господарської діяльності в Україні є не лише ризикованим з економічної точки зору, а й покладає велику відповідальність на керівника конкретного органу, у тому числі й кримінальну. Керівник є не лише особою, що здійснює представництво підприємства перед іншими юридичними особами, а і суб’єктом, який несе відповідальність за неправомірні дії підлеглих. З точки зору здорового глузду та законодавства України, Дейнека вже давним-давно мав би нести кримінальну відповідальність за всі правопорушення та злочини, вчинені його підопічними безпосередньо під його керівництвом. При доведенні вини Дейнеки за ст. 367 Кримінального кодексу України передбачається позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

З досвіду Грибовицької трагедії, можна зробити висновок, що при затягуванні процесу звільнення теперішнього керівника управління лісового та мисливського господарства Львівщини Анатолія Дейнеки та припинення втілення в життя схем, що наявні у лісовому господарстві, наслідки не примусять себе довго чекати. Так було і з вивозом сміття. Лише після смерті людей керівникам підприємства ЛКП «Збиранка» прокуратурою було оголошено про підозру, а судом прийнято рішення про взяття під варту. Екологічна катастрофа, яка щодня стає все ближчою, призведе до жахливих результатів. Невже нам потрібні нові жертви розкішного життя наступників «золотих батонів»?

Отже, звертаємося до очільників Львівської обласної адміністрації з проханням перевірити діяльність директора Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки та вирішити питання щодо доцільності перебування його на посаді директора Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.