Чому Генплан Львова став формальністю

Затверджений у 2010 році Генеральний план Львова для міських чиновників, які відповідають за містобудування був багато років лише формальним папірцем, який має бути у кожному місті. Натомість закон говорить, що генплан – це план стратегічно-просторового розвитку, планування та забудови міста. В січні цього року ГО «Розвиток Громади» подали перший поверхневий аналіз виконання Генплану, яка сколихнула усю спільноту архітекторів і урбаністів.
 
Сьогодні питання містобудування цікавить кожного мешканця міста, адже усім стало зрозуміло, що проблеми з дошкільними навчальними закладами, транспортом, соціальною інфраструктурою це наслідок нехтування виконання Генерального плану міста. Крім того, як з’ясувалось, погодження містобудівних документів у місті Львові не зовсім відповідає законодавству України і містить велику кількість корупційних ризиків.
 
З початку року досягнуто багато суттєвих змін у питанні містобудування. Важливо, що архітектурно-містобудівна рада відчула свою значимість і архітектори більш прискіпливо відносяться до погодження документів. Затвердження містобудівних документів, які здійснює виконком Львівської міської ради, тепер зазвичай відбуваються за участі місцевих мешканців. Але, найважливішим звичайно, є активна участь громади у процедурі громадських слухань, яка передбачена містобудівним законодавством.
 
Враховуючи, що за 6 років, з моменту затвердження Генплану виконком міськради вніс безліч необґрунтованих змін, серед яких 76 змін зонування територій, архітектори б’ють на сполох і все частіше говорять про негайне коригування Генплану.
 
Так, 18 листопада 2018 року у
Центрі Архітектури, Дизайну та Урбаністики було організовано круглий стіл «Генплан Львова – утопія чи реальність?», під час якого фахівці у сфері містобудування, науковці і громадські експерти говорили про розвиток Львова. Представник ГО «Розвиток Громади» Володимир Беньо презентував статистику невиконання основного містобудівного документу в частині соціальної інфраструктури і негативні наслідки, які нині споглядають усі львів’яни.
 
На думку ж головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, Генплан безнадійно застарів, але чому дивіться відео