Асфальтний завод Онуру 5 років шкодить здоров’ю львів’ян

Фенолом, ксеноном, азоту діоксином, вуглецю оксидом, діоксином сірки збагачує повітря у Рясному асфальтний завод ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл».

Позапланова перевірка ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, яку провела Державна екологічна інспекція у Львівській області у січні 2017 року виявила стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які не внесені в наявний дозвіл на викиди. Забруднюють повітря резервуари для зберігання бітуму та твердопаливні котли.

Посадову особу Онуру притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували на 136 грн. До 23 травня 2017 року підприємство має отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря від стаціонарних неорганізованих джерел. Водночас, в листі Державна екологічна інспекція попередила, що у 2017 році перевірки ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» не заплановано.

Позапланову перевірку асфальтного заводу здійснювали за заявою мешканців Рясного, яких міська влада в кінці 2016 року зажадала нагородити ще однією «екологічно безпечною» пресувальною лінією. Маючи великі сумніви щодо нешкідливості для здоров’я асфальтного виробництва люди написали заяву до Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Попри «важкі санкції» Державної екологічної інспекції з накладання штрафу та вимоги отримання дозволу на резервуари для зберігання бітуму та твердопаливні котли мешканці Рясного вимагатимуть повторної перевірки підприємства ще цього року.

Завод збудували надзвичайно швидко, незважаючи на бунти навколишніх жителів та відсутність державної екологічної експертизи проекту «Будівництво виробничої бази з виготовлення компонентів для ремонту та будівництва автомобільних доріг на вул. Шевченка 323-337, промзона «Рясне-2», м. Львів».

Тоді у 2011 році також були обіцянки міського голови, що завод не запрацює без урахувань думки громадськості, однак завод функціонує і за 5 років турецька компанія не спромоглася отримати усі необхідні дозволи.

Парадокс полягає у тому, що згідно з генеральним планом Львова, навіть заводи ІІ та ІІІ класу небезпеки повинні виносити за межі міста. Натомість асфальтний завод, який належить до І класу небезпеки, працює у межах Львова і значно погіршує повітря у місті. Як стверджують екологи, у Львові особливі кліматичні умови, що сприяють накопичуванню шкідливих речовин в атмосферному повітрі та переважно західні вітри, які розсіюють шкідливі речовини над цілим містом.

Наявність екологічного дозволу на викиди в атмосферне повітря збільшує податок підприємства до міського бюджету, що дозволяє в подальшому вкладати ці кошти в інфраструктуру та облаштування екологічного несприятливого району Львова. Водночас, у  міська влада не лише нехтує здоров’ям людей промислового району, але й замість парків і скверів незаконно вирубує дерева та споруджує екологічно небезпечну пресувальну лінію.