АВЕ вивозить сміття до Києва через Самбір?

Вже кілька днів мережею Facebook поширюється відео щодо завезення на самбірський полігон побутових відходів з м. Львова  компанією АВЕ з незаповненими накладними. Куди насправді везли це сміття?

З трьох вантажівок АВЕ, які потрапили до відеоматеріалу, дві належать перевізнику, а от третя вантажівка, державний номерний знак ВС1238ВН є орендованою у Фермерського господарства Агрозахід Буг. У документі  наданому на вимогу журналістів водієм, не вказано ні дати, ні маси вантажу немає також і відповідних відміток від приймаючої сторони – СКБ «Об’єднане». 




Згідно з наявною у ГО «Розвиток громади», інформацією ця вантажівка регулярно використовується компанією АВЕ-Львів для транспортування ТПВ до полігонів, розташованих на території України. Зокрема в період з 1 по 10 листопада автомобіль здійснив чотири рейси загальною протяжністю понад 6 тис. 800 кілометрів, відвантаживши у Дніпропетровській та Київській областях майже 100 тон сміття.

8 лютого 2018 року, у день коли вантажівку з номерами ВС1238ВН зупинили місцеві журналісти у Самборі, вона зважувалась при виїзді зі Львова на ваговому комплексі на вулиці Шевченка. В інформації з ваг зазначено, що РЕНО ВС1238ВН з причепом ВС0644ХО відвантажило з перевантажувальної станції на Північній 17,68 тонн сміття і прямує до   Київської області!
 

Вартість додаткового кілометра вивезення ТПВ при використанні орендованого авто тоннажністю більше 10 тонн складає 15 гривень.  Отже, по документам АВЕ вивозить сміття на відстань 1200 км, отримуюючи кошти за додатковий пробіг, а вдійсності нелегально засмічуює Самбірський район !!!

Завдяки місцевим журналістам доведено факт відмивання бюджетних коштів. Саме таку схему застосовували перевізники ТПВ у період "Сміттєвої блокади", коли вантажівка по документам їхала в Дніпро, а насправді сміття вивантажували на полях і лісосмугах по-області. 
 
Нагадаємо, що у 2017 році м. Самбір у отримав найбільшу серед інших міст області субвенцію на соціально-економічний розвиток, як місто, яке приймає сміття з м. Львова. Загальна сума субвенцій по трьох траншах склала 13,5 млн. гривень. Офіційно, протягом другого півріччя 2017 року Самбірський полігон прийняв 8 тис. 760 тон львівського сміття, за яке СКБ «Об’єднане» одержало оплату в сумі майже 3 млн. 330 тис. гривень, що складає 380 грн. за тонну.  

 

Читайте матеріали розслідування ГО "Розвиток громади" щодо вивезення ТПВ зі Львова обласною державною адміністрацією: