«Математика» від Бабака

«Якщо хтось хоче витратити 600 тисяч грн. і потратити півроку на дослідження – будь ласка. Це все «бла-бла-бла» – щось робити, десь рухатись, щось попробувати підзаробити на цьому» саме такою була реакція заступника міського голови Сергія Бабака на ініціативу Громадської організації «Розвиток Громади» провести комплексне дослідження пасажиропотоків у громадському транспорті м. Львова.

У жовтні 2017 року активісти ГО «Розвиток Громади» виступили з ініціативою проведення такого обстеження у м. Львові. Дослідження дало б можливість побачити справжні об’єми перевезень пасажирів на кожному маршруті, визначити їх економічну доцільність, показало б реальне співвідношення пільговиків та осіб, що оплачують проїзд в повному обсязі тощо. Таке дослідження, зокрема, було проведено у м. Запоріжжя, яке за кількістю населення, площею та мережею громадського транспорту досить спів мірне з м. Львовом. Міському бюджету Запоріжжя таке обстеження обійшлося у 600 тис. гривень. За ці кошти проведено обстеження 92 автобусних маршрути та 14 маршрутів міського електричного транспорту міста.


Незважаючи на те, що заступник міського голови Сергій Бабак виступав проти, 6 грудня 2017 року Виконком міськради підтримав ініціативу про обстеження пасажиропотоків у громадському транспорті м. Львова.

Однак, до виконання цього рішення у нашому місті підходять специфічно. Комунальне автотранспортне підприємство №1 наприкінці 2017 року придбало автоматизовані системи підрахунку пасажирів. Постачальником обладнання буде вінницька компанія ТОВ «Джемікл», власником якої є  Хазін Марат. На закупівлю обладнання, згідно даних, розміщених на майданчику публічних закупівель Prozoro, АПТ 1 витратило 397 тисяч гривень.
. Системи рахуватимуть кількість пасажирів лише у 12 автобусах комунального перевізника. Загалом транспортна мережа м. Львова налічує більше 700 одиниць громадського транспорту.

Відтак виникає запитання до пана Сергія Бабака, хто спробував «щось підзаробити на цьому»? Адже виділивши дещо більшу суму можна було б  отримати дані пасажиропотоку зі всього громадського транспорту міста, а також реальні рекомендації щодо покращення стану справ у галузі, впровадивши які, забезпечити львів’янам комфортніші умови пересування.

Також, електронний підрахунок не враховуватиме однієї важливої деталі – а саме співвідношення кількості пільговиків та пасажирів, що оплачують проїзд у повному обсязі.

До слова, саме компенсація перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян є тим каменем спотикання на якому постійно спекулюють приватні транспортні підприємства міста. Зокрема, 17 січня Асоціація перевізників поширила заяву, згідно якої з 20 січня у громадському транспорті м. Львова скасовує пільгове перевезення пенсіонерів за віком
.

Зазначимо, що перевезення на пільгових умовах пенсіонерів за віком передбачено постановою Кабінету Міністрів України №354 від 17 травня 1993 року, яка на сьогоднішній день не втратила своєї чинності.
 Акти Кабінету Міністрів України поширюються на всю територію України та є обов’язковими до виконання усіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності.