У Рясному концентрація фенолу у повітрі перевищує норму на 28% - незалежна експертиза

Незалежне екологічне дослідження повітря поза межею санітарної зони асфальтного заводу «Онур» у Рясному, біля житлових будинків, показало небезпечне для здоров’я людей перевищення у повітрі викидів фенолу.
 
ГО «Розвиток Громади», на прохання мешканців Рясного, які потерпають від нестерпного токсичного запаху від асфальтного заводу у січні цього року звернулись до Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл». Перевірка Державної екологічної інспекції виявила стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які не внесені в наявний дозвіл на викиди. Забруднюють повітря резервуари для зберігання бітуму та твердопаливні котли. За підсумками інспекції, посадову особу «Онуру» притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували на 136 грн. До 23 травня 2017 року підприємство мало отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря від стаціонарних неорганізованих джерел.

Звичайно, що до травня ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» не отримали жодного дозволу і Державна екологічна інспекція люб’язно продовжила припис до 30 жовтня 2017 року.
 
Зважаючи, на таку лояльність Державної екологічної інспекції до асфальтного заводу першого класу небезпеки в межах міста, ГО «Розвиток Громади» замовили незалежну екологічну експертизу повітря на межі санітарної зони і біля житлових будинків у Рясному. Заміри повітря проводились 3, 14, 16 жовтня на відстані 770м (біля будівель «Львівхімсільмаш») та на відстані 1000 м (біля житлового будинку по вул. Шевченка, 388).
 
Гранично допустима концентрація фенолу (ГДК), відповідно до Гігієнічного нормативу «Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» від 03.03.2015 року 
 становить 0,01 мг/м куб. У Рясному, де санітарна зона асфальтного заводу становить 750 м, на відстані 1000 м, біля житлових будинків, рівень фенолу у повітрі складає 0,0128 мг/м куб, що у 1,28 рази перевищує норму.
 
Фенол відноситься до другої групи  високонебезпечних речовин ІІ класу . Це промисловий забруднювач, канцероген, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей, провокує утворення злоякісних пухлин.
 
Багаторічна бездіяльність Державної екологічної інспекції поступово вбиває жителів Рясного. Аргумент, що якщо не буде асфальтного заводу, не буде добрих доріг у Львові не витримує жодної критики. При встановленні додаткових фільтрів на підприємстві, сплаті екологічного податку, кошти з якого могли б піти на озеленення та інфраструктуру мікрорайону, дотримання встановлених державними стандартами санітарної зони можна мінімілізувати шкідливий екологічний вплив від підприємства.

На жаль, усі вище перелічені недоліки були «залагоджені», так само, як і сьогодні «залагоджує» Державна екологічна інспекція контроль за виконанням припису, караючи відповідальних працівників підприємства сміхотворними штрафами. 30 жовтня 2017 року сплинув термін виконання чергового припису, саме в час, коли завершився сезон ремонту доріг. Відповідь на запит ГО «Розвиток Громади» щодо виконання ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» вимог припису остаточно роз’яснить ситуацію і подальші дії громадськості щодо функціонування тимчасового виробництва асфальту в межах нашого міста.


 
 Читайте також: 

Асфальтний завод Онуру 5 років шкодить здоров’ю львів’ян