Міськраду просять дозволу забудувати дитячий садочок на вул.Сулими

Територія колишнього дитячого садочка збанкрутілого заводу «Сільмаш», що на вул. Сулими - є дуже привабливою для забудовника, однак для початку грандіозного будівництва необхідно змінити цільове призначення землі, що не дають зробити пильні львів’яни.

2 листопада на виконкомі Львівської міської ради розглядали питання щодо надання дозволу на розроблення Детального плану території у районі вулиць Городоцької, Окружної, Кондукторської і І.Сулими. В прикріпленому проекті рішення виконкому зазначено, що ініціатором розроблення детального плану території є ОСББ «Ластівка 8». Мешканці цього району добре знають зазначену територію, адже це район садибної малоповерхової забудови, який за останні роки «оточили» багатоповерхові житлові комплекси, при цьому не збудовано жодного об’єкта соціальної інфраструктури. Катастрофічний брак місць в дитячих садочках і постійна боротьба за збереження стадіону Сільмаш тримають людей у напрузі і відповідно на засідання виконкому з’явились мешканці району , що змусило членів виконкому відкласти розгляд питання на наступне засідання 9 листопада.

Ще у 2010 році дошкільний навчальний заклад заводу «Сільмаш» на вул.Сулими, 32 функціонував, однак в один момент дітей перевели у муніципальний садочок, який знаходиться на суміжній ділянці, а у приміщення поселилися невідомі люди. На загал було сказано, що це самовільне заселення працівників збанкрутілого заводу, які так і не дочекалися помешкання від підприємства. Злі язики ж казали, що це керівництво заводу вселило підставних людей аби зберегти за собою ласий шмат землі. І направду, вже у 2011 році мешканці дитячого садочку змінилися і за цією адресою зареєстрували ОСББ «Ластівка 8». Керівником ОСББ стала співвласниця ТОВ «Західні будівельні інвестиції», ТзОВ «Ага Плюс», ТзОВ «Біт імпульс», ТОВ «Захід-капітал-буд», ТОВ «АБК-Захід-буд» Федишин Тетяна Анатоліївна. У липні 2016 року Тетяна Федишин передала повноваження керівника ОСББ Добрянському Зеновію Володимировичу, однак контактний телефон ОСББ в реєстраційних документах залишився незмінним і станом на сьогодні контактні телефони ОСББ «Ластівка», ТзОВ «Біт імпульс» і ТзОВ «Біт імпульс сервіс» є однаковими. Цікавою є останнє ТзОВ, власником якого є Гавронський Богдан Михайлович, який числиться співзасновником ЖБК «Львів’яни», яке зареєстроване за юридичною адресою колишнього заводу «Сільмаш» на вул. Городоцькій 207.

З огляду на вищевикладене, зрозуміло, що заселення людей у приміщення колишнього дитячого садочка було далекоглядним стратегічним кроком забудовників. Однак, зі слів нинішнього директора ОСББ на виконкомі – довелося багато років доводити в судах право власності на ці приміщення. В дійсності є велике запитання щодо сказаного, адже ОСББ не виступало фігурантом жодного судового рішення. Крім того, незрозуміло на які саме приміщення ОСББ має право власності, адже на території колишнього садочка є дві будівлі, одна зруйнована одноповерхова, де власне і був дитячий садочок і новіша будівля з явними ознаками самочинного будівництва на два поверхи, де мешкає дві - три родини.

Мешканці мікрорайону вже двічі закривали питання зміни цільового призначення даної земельної ділянки. Адже ця територія з зеленими насадженнями є суміжною з діючим дитячим садочком №128 що на вул. Кондукторській 18 і кращого варіанту вирішення проблеми відсутності дошкільних навчальних закладів в районі просто не має.

Виконком мав би відхилити назавжди розгляд питання про розроблення детального плану цієї території і зміни цільового призначення землі. Адже таке рішення суперечить усім офіційним заявам міської ради і однозначно, через супротив людей, не пройде процедуру громадських слухань. Крім того, зміна зонінгу Франківського району може відбутися лише ухвалою Львівської міської ради, що також є сумнівним, оскільки жоден мудрий депутат не підтримає такого рішення.

Міська влада яка дбає про людей мала б прийняти рішення про викуп у ОСББ приватизованих квадратних метрів. Тим більше що коштів з інвестиційних внесків забудовників цього району більш ніж достатньо. Також міськрада може виділити учасникам ОСББ квартири в новобудовах, якими забудовники розраховуються з містом за узаконення нелегального збудованих житлових площ.

Будь-яке інше рішення лише збурить людей, які втомилися виборювати у міської влади елементарний благоустрій довкола.