Департамент ЖКГ віддасть 5 млн. грн. «перевіреній компанії»

Проти посадовців департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації розпочато кримінальне провадження, за підозрою у зловживанні службовим становищем. Попри це, співпраця із компанією, що фігурує у провадженні, не припиняється.

Більше п’яти мільйонів гривень отримає ТОВ «Західбуденергозбереження» за перекладання водоводів у м. Жидачів Львівської області. Торги на закупівлю послуг провів департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації у квітні 2018 року. Участь у тендері взяло усього шість учасників. Незважаючи, що пропозиція компанії «Західбуденергозбереження» не була найдешевшою, саме із цією фірмою департамент мав намір укласти угоду на виконання робіт.


Маючи можливість зекономити майже 500 тис. гривень, дешевші пропозиції, тендерний комітет департаменту, відхилив через встановлення «суттєвих розбіжностей між необхідною кількість техніки для проведення робіт та кількістю техніки, яку має намір залучити підрядник». 



Однак, сама тендерна документація не містила окремих вимог щодо визначення кількості техніки, яка повинна бути в учасників закупівлі, а також вимог, яка саме кількість відповідної техніки є достатньою для виконання замовлення. Відтак, цю «достатню» кількість департамент ЛОДА встановив для себе самостійно, визначивши, що саме потрібна їм компаніє має цю кількість.

Зазначену розбіжність чиновники облдержадміністрації встановлюють на основі «порівняльного аналізу. Проте один із учасників торгів, ПП «Теплогазбуд», оскаржив таке рішення тендерного комітету, вказуючи на те, що у компанії переможця «Західбуденергозбереження» в наявності «значно менше автотранспортних засобів, відсутні автокран та трубопрокладач». Розглянувши скаргу, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України зобов’язала Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції приватного підприємства «Теплогазбуд" та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "Західбуденергозбереження" переможцем процедури закупівлі.

Що там економія бюджетних коштів, коли треба все одно віддати замовлення «своїм перевіреним компаніям» Відтак, нехтуючи вимогу Антимонопольного комітету, вже 31 травня, Департамент ЖКГ знаходить іншу причину відхилити більш дешеву пропозицію «Теплогазбуд». Тепер уже причиною відхилення стала відсутність підтверджуючих документів на вантажний автомобіль. Вимога законодавства, що основним при виборі переможця у відкритих торгах повинна бути мінімальна можлива вартість, якість виконаних робіт, вчасність їх виконання для чиновників є новиною!

Загалом, протягом 2018 року Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації уклав із ТОВ «Західбуденергозбереження» сім контрактів на загальну суму понад 8,5 мільйонів гривень.

Зазначена компанія уже встигла стати «улюбленим» підрядником департаменту ЖКГ. Усього «Західбуденергозбереження» отримав 20 контрактів на більш як 19 мільйонів гривень. Восени минулого року, Галицький відділ поліції ГУ Національної поліції у Львівській області розпочав кримінальне провадження щодо такої тісної «співпраці». Справа розслідується за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, вчиненого посадовими особами ЛОДА під час під час виконання ремонтних та будівельних робіт на об'єктах області. Зокрема, йдеться про будівництво та реконструкцію водопроводів та свердловин, які виконували на замовлення Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА компанії ТОВ «Західбуденергозбереження», ТОВ «Компанія Комунальник». Фірми входять до корпорації «Комунальник», яка належить Оресту Михайловичу і Віталію Зеноновичу Гойсакам, Роману Кіндзері та Івану Кішу. Ці та інші компанії корпорації по вуха загрузли в кримінальних справах, що розслідуються за фактами розтрати бюджетних коштів, зокрема і щодо реставрації львівських парків
.

Звичайно ж, як водиться у нас, жоден успішний бізнес не обходиться без причетності до владних кіл. На місцевих виборах 2015 року Роман Кіндзер хотів потрапити у Львівську міськраду від «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка. А Цюра Тарас Ігорович, гендиректор «Облсількомунгоспу» (фірма засновник корпорації «Комунальник») є помічником депутата Львівської міськради Володимира Ропяка.

Зважаючи на ці обставини, було б логічно з боку обласного департаменту ЖКГ, до завершення розслідування кримінального провадження, утриматися від будь-якої співпраці із зазначеним підрядником. Однак, на жаль, сфера ЖКГ області, мабуть, і надалі перебуває у режимі планової роботи, як за радянських часів. Де принципи прозорості та відкритості роботи, конкурентності закупівель є абсолютно невідомою термінологією.

Такі дії чиновників департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації містять відверто корупційний характер та можуть призвести до розтрати значної суми коштів бюджету. Відтак, матеріали будуть надіслані у компетентні органи для перевірки законності рішень чиновників облдержадміністрації.