Міська рада, за гроші містян, почне посилену боротьбу з гризунами

10 березня 2017 року виконком Львівської міської ради по-тихому, посилаючись на підвищення мінімальної заробітної плати, підняв з 1 квітня на 50% тариф на квартплату для львів’ян.
 
В дійсності, квартлата складається з таких складових:

 
- Витрати з прибирання сходових кліток на 1 кв. м загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та  нежитлового приміщення у житловому будинку
 
- Витрати з прибирання прибудинкової території на 1 кв. м. загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку
 
- Витрати з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання і зливної каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах на 1 кв. м загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку)
 
- Витрати з дератизації на 1 кв. м загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку)
 
- Витрати з обслуговування димовентиляційних каналів на 1 кв. м загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку)
 
- Витрати з проведення поточного ремонту конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливної каналізації і технічних пристроїв будинку та елементів зовнішнього упорядження, розташованих на прибудинковій території  на 1 кв. м загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та  нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку)
 
- Витрати з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води, на 1 кв. м загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку)
 
Львів’янам не пощастило, з семи складових квартирної плати, п’ять – такі, що роками не виконуються. До прикладу, коли востаннє ви бачили сажотруса, який здійснює перевірку тяги у вашому будинку? А ця стаття витрат не оминула жодного львів’янина, який мешкає в будинку міської власності. Чи буде горіти світло у вашому під’їзді, якщо ви за власний кошт не вкрутите лампочку?
 
Непередбачуваними є обов’язкові видатки на дератизацію (це - комплекс заходів по боротьбі з гризунами, що будується на підставі даних по екології і поведінки тварин, враховуючи конкретну обстановку на об'єкті або в населеному пункті), які не оминули нікого. Виходить, що міська влада поклала на плечі містян витрати за поширення гризунів у місті через свою безгосподарність із вивезенням сміття та створення стихійних звалищ на території міста Львова.
 
Востаннє квартлату для львів’ян піднімали 18.03.2016 року  і максимальна вартість 1 кв.м не сягала навіть 2.50 грн. Останні зміни збільшили квартплату більш ніж на 1 грн. за кв. м і доходять до 4 грн. за кв. м.
 
Слід очікувати й надалі щорічного необґрунтованого підвищення квартплати для містян, які не спромоглися об’єднатися в ОСББ. Бо потрібно утримувати штат колишніх ЖЕКів, які тепер перейменували в ЛКП.
        
Нагадаємо, що у 2015 році Верховна Рада України прийняла закон, який руйнує монополію ЖЕКів і дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном. З 1 липня 2017 року замість ЖЕКів у всіх багатоповерхівках мали утворити ОСББ, яким пропонувалося взяти на себе управління будинком і прибудинковою територією.
 
Однак, якщо впродовж року мешканці не створять собі Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), то управителів призначатиме місцева влада шляхом конкурсу. У такому разі ціни на послуги з управління багатоквартирним будинком теж визначатимуться на підставі конкурсі.
 
Водночас, мешканці-члени ОСББ отримали право достроково розривати договір з призначеним управителем у будь-який момент. Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком підписується на два роки. Якщо за місяць до закінчення терміну сторони не повідомлять одна одну про відмову від договору, то він автоматично продовжується на ще два роки.
 
У Львові ЛКП сьогодні фактично виконують функції управляючих компаній. Однак, при пасивності мешканців багатоквартирних будинків, міська влада як зажди, без жодних конкурсів підвищуватиме тарифи, включаючи у них непотрібні і неконтрольовані послуги.
 
Дивіться вартість квартплати 1 кв. м вашого житла тут