Обстеженню пасажиропотоків у Львові – бути!

Представники транспортних підприємств звернуться до Львівської міської ради щодо необхідності проведення комплексного дослідження пасажиропотоків міста. Про це заявив під час прес-конференції, що відбулася сьогодні з ініціативи ГО «Розвиток Громади», голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. Як запевнив Іван Велійка, вже сьогодні відповідні звернення від кожного міського перевізника будуть скеровані на ім’я міського голови Львова.

За словами спеціаліста з транспортного планування, представника компанії  A+S Consult GmbH Forschung und Entwicklung в Україні Антона Гагена, на сьогоднішній день є кілька сучасних методик для проведення досліджень пасажиропотоків. Таке дослідження важливо проводити саме в комплексі. Зокрема, сам підрахунок пасажиропотоків та опитування попиту населення міста на послуги громадського пасажирського транспорту і на основі цих даних формувати План сталої мобільності Львова.

«Перевагою для Львова є наявність розробленої транспортної моделі. Це значно спрощує роботу, адже провівши дослідження пасажиропотоків можна буде оновити вихідні дані транспортної моделі, що в свою чергу дасть можливість формувати ефективний План сталої мобільності Львова» - зазначив Антон Гаген.

Нагадаємо, з ініціативою проведення у Львові комплексного дослідження пасажиропотоків виступила Громадська організація «Розвиток Громади». Раніше ініціативу підтримала Громадська рада при управлінні транспорту ЛМР. Також це питання підняте на депутатській комісії  інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міської ради. Звернення щодо проведення кваліфікованого обстеження пасажиропотоку у Львові скеровані нами також на ім’я міського голови Андрія Садового та керівників депутатських фракцій міської ради.

Дослідження дасть можливість побачити справжні об’єми перевезень пасажирів на кожному маршруті, визначити їх економічну доцільність, покаже реальне співвідношення пільговиків та осіб, що оплачують проїзд в повному обсязі. На основі даних дослідження можна буде сформувати стратегію розвитку транспортної галузі м. Львова.
 
Також, на наше переконання, якщо організатор перевезень – Львівська міська рада не буде здійснювати обстеження для визначення реального пасажиропотоку на автобусних маршрутах, визначити розмір економічно обґрунтованого тарифу на перевезення пасажирів є неможливо. Адже при здійсненні власних розрахунків при зміні тарифу на перевезення перевізники здебільшого занижують фактичний обсяг перевезення пасажирів.
Вже сьогодні перевізники стверджують про економічно обґрунтований тариф на перевезення в розмірі від 6 до 7,3 грн. Однак на основі яких даних підраховано таку вартість – невідомо, адже обліку пасажирів не проводять і самі перевізники.