Автомобіль на польській реєстрації: строки та документи

На території України, особливо в західній її частині, часто можна зустріти автомобілі з польськими номерами. Проблемами таких транспортних засобів – постійна перевірка їх службами ДАЇ. В юридичному департаменті ГО “Розвиток Громади” розповіли, які документи необхідно мати власникам авто для вільного переміщення по території нашої держави.

На електронну адресу громадської організації надійшов лист від Леоніда Артементка. В тексті листа запитувалось:

- Який максимальний строк перебування авто з польськими номерами на території України?
- Які документи необхідно мати для вільного пересування на такому автомобілі?

Керівник громадської організації “Розвиток Громади” Андрій Болюбаш разом з юристом Оксаною Цікайло відповіли на поставлені питання пана Артеменка.

Строки перебування автомобіля з іноземними номерами на митній території України безпосередньо залежать від митного режиму, в якому ввозиться автомобіль. Це означає, що пересуватись по території нашої держави на автомобілі, який призначений для власного користування у митному режимі тимчасового ввезення, можна до 1 року. Цей термін при необхідності можна продовжити ще на 60 днів. Для цього варто надати документальне підтвердження обставин непереборної сили, у зв’язку з якими власник авто не може у встановлений термін перетнути українсько-польський кордон.

Варто зазначити, що особам, які є іноземцями, громадянами України або особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, не потрібно декларувати свої транспортні засоби, що, в свою чергу, також звільняються від нетарифного регулювання та їх пропуск здійснюється без застосування заходів гарантування.

Громадяни України, іноземці й особи без громадянства, що мають постійне місце проживання в Україні, можуть пересуватись на своєму транспортному засобі загальною масою до 3,5 тонн з причепом до 1 року. Необхідним є декларування автомобіля, сплата митних платежів і письмове зобов’язання вивезення автомобіля з митної території нашої держави.

Українці, іноземці й особи без громадянства, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, можуть ввозити з-за кордону автомобіль строком до 60 днів. При цьому сплачувати митні платежі не потрібно, а письмове зобов’язання про вивезення транспортного засобу та декларування його – обов’язкове.

Якщо метою ввезення автомобіля на територію України є транзит, то необхідно обов’язково задекларувати й сплатити грошову заставу транспортного засобу. Зазначених дій можна не робити за умови реєстрації авто у відповідних іноземних органах. Варто мати при собі підтведжуючі документи. Строк для транзитного перевезення автомобіля – 10 днів (у разі переміщення в зоні діяльності кількох митних органів) або 5 днів (у разі переміщення в зоні діяльності одного митного органу).

“Важливо знати не тільки інформацію про строки перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією на митній території України, а й перелік документів варто завжди мати при собі власникам таких автомобілів. Адже часто працівники ДАЇ при виконанні своїх обов’язків зупиняють авто з іноземними номерами й перевіряють чи водії дотримуються всіх вимог українського законодавства”, – зазначив керівник юридичного департаменту ГО “Розвиток Громади” Андрій Болюбаш.


Власникам авто для переміщення своїх транспортних засобів через митний кордон України необхідно мати такі документи:

- що підтверджують право власності на транспортний засіб або користування ним;
- реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави чи України) з відмітками про зняття транспортного засобу з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом;
- митну декларацію (в разі потреби);
- вантажну митну декларацію (у разі транзиту транспортного засобу, нового або знятого з обліку в реєстраційному органі, через митну територію України);
- що підтверджують право на надання пільг в оподаткуванні (у разі митного оформлення транспортного засобу з наданням пільг в оподаткуванні);
- паспортні документи та інші документи, що дають право на перетин державного кордону, паспорт громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання); посвідки чи інші документи про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном тощо;
- довідки про ідентифікаційний номер громадянина (за наявності).

Нагадуємо, що в межах громадської організації “Розвиток Громади” діє безкоштовна юридична консультація, скористатись якою може кожен, хто її потребує.

Фото з сайту: dt.ua