На території зони АТО суди офіційно припинили свою діяльність

Хто здійснюватиме правосуддя на території, яка фактично перебуває у стані війни, проте де все ж проживають мільйони жителів? Куди переїдуть суди та до кого варто звертатися жителям Луганської та Донецької областей? На всі ці запитання відповів активіст ГО “Розвиток Громади”, юрист Андрій Болюбаш.

Наказом від 22 вересня № 124 ДСА затвердила низку заходів з виконання положень Закону «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції».

Цим документом передбачається, що припинення або відновлення роботи судів у районі АТО здійснюється на підставі наказу голови суду, в якому не можуть міститися положення про встановлення окремих або особливих режимів роботи. Більшість цивільних і кримінальних справ з луганських судів передано іншим судам області. Справи апеляційного суду Луганської області розглядає апеляційний суд Харківської області. Справи непрацюючих судів Донецької області передано для розгляду судам не лише Донецької, Запорізької, але й Дніпропетровської області. Справи апеляційного суду Донецької області розглядає апеляційний суд Запорізької області.
    - пояснив А. Болюбаш.

Справи, підсудні господарським судам, розташованим у районі АТО, розглядатимуть: господарський суд Запорізької області – справи, підсудні господарському суду Донецької області; господарський суд Харківської області – справи, підсудні господарському суду Луганської області; Харківський апеляційний госпсуд – справи, що підлягають перегляду Донецьким апеляційним господарським судом.

У свою чергу, розгляд адміністративних справ, підсудних судам, розташованим у районі АТО, здійснюється: Запорізьким окружним адмінсудом – справ, підсудних Донецькому окружному адміністративному суду; Харківським окружним адмінсудом – справ, підсудних Луганському окружному адмінсуду; Харківським апеляційним адмінсудом – справ, які підлягають перегляду Донецьким апеляційним адмінсудом.


Передача справ із зони АТО безумовно прискорить їх розгляд, судді усвідомлюватимуть відповідальність та нагальність їх вирішення. Розуміємо, громадяни, які наразі проживають на территорії, де фактично ведуться бойові дії часто найбільше потребують захисту та правосуддя – додав юрист.