ЕЛЕКТРОННІ КВИТКИ В МІСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ: НАМІР ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

 17 листопада, Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4121 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.
 
Законопроектом пропонується ввести в законодавство поняття:

- автоматизована система обліку оплати проїзду - програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка;
- електронний квиток - проїзний документ встановленої форми, який після реєстрації в автоматизованій системі обліку оплати проїзду надає право пасажиру на отримання транспортних послуг.
Органам місцевого самоврядування пропонується надати повноваження впроваджувати АСООП в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності і самостійно визначати порядок її функціонування, а також затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом.

Пільгові категорії населення, згідно з проектом, забезпечуватимуться електронними квитками в населених пунктах, де впроваджена АСООП.

Для пасажирів встановлюється обов'язок здійснювати реєстрацію проїзних документів в населених пунктах, де впроваджена АСООП. За невиконання цього правила пасажиру загрожує адмінвідповідальність: для міського транспорту передбачається штраф в 30-кратному розмірі від вартості проїзду. Звертаємо увагу, що таке підвищення штрафу (зараз - 20-кратний) стосуватиметься не лише електронних квитків, але й іншого безквиткового проїзду.