Що робити мобілізованим підприємцям, щоб їхній податковий борг списали – поради від юриста

Як відомо, мобілізованих підприємців звільняють від сплати податків на весь період військової служби, але податковий борг все ж накопичується, і щоб його списали, слід вжити необхідних заходів.

Протягом 10 днів після демобілізації підприємці мають подати до фіскального органу за місцем податкової реєстрації заяву та копію військового квитка чи іншого документа із зазначенням даних про призов на військову службу під час мобілізації на особливий період.
 

“Лише після надання вказаних документів контролюючі органи списуватимуть таким платникам податковий борг, який виник у них внаслідок форс-мажорних обставин, як безнадійний, без нарахування штрафних санкцій і пені” – повідомив Болюбаш А., юрист ГО “Розвиток Громади”.


Крім того, таких осіб буде звільнено від сплати ЄСВ за себе за умови, що вони:
- не здійснювали госпдіяльність у цей період;
- не отримували дохід;
- надали підтверджуючі документи з військових комісаріатів, в яких указується період перебування на військовій службі.

Якщо ж мобілізований підприємець має найманих робітників, які продовжують працювати за наймом під час його мобілізації, то його зобов’язано уповноважити іншу особу на виплату зарплати найманим робітникам. У такому разі обов’язок щодо нарахування та утримання ПДФО та ЄСВ з таких виплат на строк військової служби підприємця несе уповноважена особа.

Норми про звільнення мобілізованих підприємців від сплати податків передбачено Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації».

Фото: media-bar.info