Про інформаційну війну з Росією говорили на Форумі у Львові

В неділю, 22 лютого у приміщенні ЛНУ ім. Івана Франка пройшов Форум громадськості «Україна в умовах неоголошеної війни з Росією».

Представники громадської організації «Розвиток Громади» були присутні на заході. Неочікувано форум набув просвітницького характеру: розповідали історію України, наголошували на національній автентичності, представляли культуру як засіб захисту країни від російської агресії.

Болюбаш А.Р. зазначив, що ЗМІ є лише одним із інструментів психологічних операцій під час інформаційної війни. За його словами, сюди входять також ведення різних типів розвідки, технічне перешкоджання надходження інформації, чутки тощо.

«Слід відзначити, як працюють російські ЗМІ. З’являється якийсь фейк, наприклад, що українську техніку розбили в районі м. Дебальцево. І всі вони синхронно починають про це розповідати. Інформація не відповідає дійсності, але настільки впливає на велику російську аудиторію, що переконує її у цьому. Наші ЗМІ мають працювати у контексті інформаційно-психологічної операції. Зокрема, журналісти в зоні АТО повинні співпрацювати з прес-центром АТО, він, своєю чергою, – з органом інформаційно-психологічних операцій, розвідкою, СБУ. Все це створює певний інформаційний простір, яким ми можемо оперувати”, – розповів Андрій Болюбаш.


Одним з основних ініціаторів форуму був очільник нещодавно створеного міністерства інформаційної політики – Юрій Стець. Він розповів про започаткування двох телеканалів – Ukraine Tomorrow та військового телебачення , які б висвітлювали події України закордоном.

 

«Потрібно, щоб зображення українського прапору було у кожній книжці. Я переконаний, що якби в понеділок у всіх школах країни навчання розпочиналося з молитви, а в п’ятницю закінчувалося б гімном України, не було б такої ситуації на Сході України» – зазначив міністр інформаційної політики України Юрій Стець.


Серед доповідачів форуму були також член Національної спілки письменників України Михайло Васильович Косів, професор ЛНУ ім. Івана Франка Іван Вакарчук та інші громадські діячі та науковці.

По закінченню заходу мало відбутися представлення спільної заяви форуму. Проте, зважаючи на дискусії чи численні пропозиції серед учасників, домовилися створити інформаційний портал, де кожен міг би висловити свою позицію, стосовно інформаційної політики України. Форум «Україна в умовах неоголошеної війни з Росією» діятиме на постійній основі, громадськість зможе пропонувати свої варіанти протидії російській агресії.