Як продати чужу землю

СУТЬ СПРАВИ:
Львівський міський голова продав земельну ділянку, яку не мав права відчужувати. Відтак, Садовий уклав договір купівлі-продажу, що є завідомо неправдивим, адже його предметом є земельна ділянка, що не належить територіальній громаді міста.
 
ЙДЕМО ПО ПОРЯДКУ:
28 грудня 2015 року мер нашого міста продав досить велику за площею земельну ділянку для створення та облаштування індустріального парку, яка становить аж 23,4913 га. Здавалось би, така угода мала бути досить вигідною та принести значний дохід нашому місту, проте насправді все по-іншому.
Найперше, земля, яку продав Андрій Іванович Садовий, Львову не належала. Тобто, фактично, він розпорядився тим, на що не мав права. За словами голови Рясне-Руської сільської ради, ці землі є землями запасу Рясне-Руської сільської ради: «…люди з 1988 року користуються там земельними ділянками, садять огородину. Це рілля, це земля сільськогосподарського призначення і на ній не можна будувати індустріальні парки. Ніяких погоджень з Рясне-Руською сільською радою зі сторони влади Львова не було».
Аналізуючи зміст договору, можна натрапити на один з пунктів, в якому міститься цілком неправдива інформація. А саме, в п.9 зазначено, що вказана ділянка не являється предметом спору, а претензії третіх осіб щодо неї відсутні. Проте, як відомо, між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільською радою існує спір з приводу цієї земельної ділянки ще з 2008 року!
Станом на сьогоднішній день Галицьке відділення поліції проводить розслідування у кримінальному проваджені № 12015140350000942 щодо незаконного відчуження службовими особами Львівської міської ради земельної ділянки площею 23,4913 га, розташованої на території Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області. Як вказано на одному з веб-ресурсів,  в ході досудового розслідування, з метою встановлення приналежності земельної ділянки до населеного пункту, законності виготовлення проекту землеустрою та присвоєння кадастрового номера, призначено перевірку Державної інспекції сільського господарства у Львівській області. Перевірка встановила, що ще 18 липня 2013 року Львівська міська рада своєю ухвалою № 2567 перевела цю земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення до земель промисловості, транспорту, енергетики, оборони та іншого призначення та наголосила, що вона знаходиться в комунальній власності територіальної громади Львова.
Проте, згідно Указу президії Верховної Ради УРСР від 9 березня 1988 року № 5541-XI «Про розширення меж міста Львова» в межі м. Львова дійсно включено село Рясне Рясненської сільської ради. Проте вказана земельна ділянка відносилася до земель сільськогосподарського призначення та відповідно до цього указу не передавалась до земель міста Львова!

Окрім цього, існує ще один камінь спотикання у цій справі. Вартість земельної ділянки, яка становить приблизно 140 млн. гривень, була значно занижена і землю було продано лише за 52 млн. із розстроченням платежу аж до кінця 2017 року! Чому бюджет міста з волі мера недоотримав близько 100 млн. гривень, залишається загадкою.
 
ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Юристи ГО «Розвиток Громади» надіслали низку інформаційних запитів в різноманітні державні органи. Зокрема, у Головне управління Держгеокадастру Львівської області, Відділ Держгеокадастру у м. Львові, Відділ державної реєстрації прав на нерухоме майно реєстраційної служби Яворівського районного управління юстиції, а також у відділ Державної реєстрації прав на нерухоме майно реєстраційної служби ЛМУЮ.
 
В ПІДСУМКУ:
На цей раз чиновники Львівської міської ради пішли ще далі. Вони залишили ні з чим не лише територіальну громаду міста Львова, як часто це бувало до того, але й відібрали землю у громади с. Рясне-Руська. Страшно уявити, яким чином буде дерибанитись все, що належить львів’янам, якщо після такої афери винні особи уникнуть відповідальності.