Байдужість мерії до львівської громади

Досить часто львів’яни чули від мешканців інших областей України заздрісні вигуки, про те, який у нас хороший і дбайливий мер, та як він любить своє місто. Весь негатив, що звучав в його сторону вважався наклепом. Прийшов час більш детально проаналізувати. Чи насправді місто має такого успішного мера, як про це озвучує його медіа?

Варто почати з того, що ми, мешканці міста Львова, неодноразово бачили демонстрації під ЛМР різного характеру, але ніколи не цікавились, з якими проблемами, та за що – люди висловлювали своє обурення під вікнами міськради. Чи не найактуальнішою проблемою є те, що ЛМР в більшості не чує та ігнорує прохання мешканців, поки львів’яни не прийдуть самі під стіни мерії. На це чиновники дають досить прості пояснення, – «Були певні проблеми з документами, або інші причини». А хто несе за ці проблеми відповідальність – залишається здогадкою.

Хотілось би, перш за все озвучити бездіяльність львівської мерії по відношенню до ГО «Розвиток Громади», якій з невідомих причин досить тривалий час не видавали рішення виконавчого комітету про реєстрацію громадського формування. На офіційні звернення міська рада не реагувала і активісти жодним чином не мали змоги дізнатись на якому етапі рішення та хто за нього відповідальний. І тільки на 55 день учасники ГО «Розвиток Громади» отримали рішення виконкому щодо громадського формування з охорони громадського порядку. Як виявилось, працівники міськради на чолі з головою з невідомих причин блокували рішення виконавчого комітету, за що повинні нести відповідальність. Були порушені усі строки розгляду та прийняття рішення по даному питанню, (30 днів згідно чинного законодавства), а саме порушено Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Часто в ЗМІ ми чули про скарги мешканців на відкриті каналізаційні люки, які львівська мерія також ігнорувала. На адресу ЛМР надійшло близько 250 звернень громадян про відсутність та неналежний стан каналізаційних люків, але дієвих заходів посадовцями не вживалось. Про такі результати проведеної перевірки повідомляє прес-служба прокуратури міста Львова. Зважаючи на виявлені порушення при утриманні каналізаційних мереж міста, прокураторою Львова внесено подання на адресу Львівської міської ради з вимогою притягнути винних посадових осіб до відповідальності. Призвело це до трагічного випадку, коли у відкритий колодязь провалилась та загинула 3 річна дитини. Причиною цього стало викрадення кришок люків і, звичайно, байдужість працівників мерії щодо прохань мешканців міста.

Цього року Львів зайняв першу позиції серед міст України за невикористаними коштами. Досить гучною темою для обговорення стала тема доріг Львова. Як відомо, з держбюджету за минулий рік було виділено 100 млн. грн. на ремонт доріг міста Лева. Звичайно, можна помітити деякі зміни по покращенню доріг, але ця тема надалі є болючою для власників автомобілів. Особливо хотілось б припинити розтрату бюджетних коштів на «ямковий ремонт», який «сходить разом зі снігом», і звісно, є неефективним та створюється для так званого відмивання коштів. Виявляється, що 100 млн. грн. виділених Львову на ремонт доріг та каналізації, були освоєні всього лиш на 30%, а тому залишок довелось повернути в державну казну. Належно освоїти виділені кошти на ті комунальні проблеми, від яких щодня потерпають львів’яни – так і не спромоглися у міській раді.

Також хотілось би згадати про масштабну проблему транспортного колапсу, яку пан Садовий розпочав ще у 2011 році. Було затіяно невигідну «реформу», змінивши маршрути та їх номери. Все це спричинило великі незручності для усіх мешканців Львова, які щодня користуються громадським транспортом. Основною проблемою стало те, що мешканці не зможуть тепер добратись без пересадок з пункту А – в пункт В. Це означає, що львів’яни витрачають більше коштів та часу, щоб добратись з дому до робочого місця, та назад. Тоді Андрій Іванович вирішив питання з переплатою, запровадивши трансферний квиток. Це квиток, який давав змогу здійснити одну безкоштовну пересадку в центрі міста. При другій посадці, цей квиток вилучався водієм. Таким чином можна було зробити дві поїздки за ціною однієї.
На жаль, така система себе дискредитувала, і в кінцевому результаті львів’ян знову обдурили, а відповідальних за таке недбальство знову не виявлено.

Отже, підсумовуючи, можна багато говорити про незадовільну діяльність міської ради. На жаль, в пана Садового є великий козир – це вміння маніпулювати громадською думкою через підконтрольні ЗМІ, таким чином створюючи імідж собі та мерії, які завжди вміють «вийти сухими з води». Ми як досвідченні львів’яни повинні створювати тільки законний тиск на представників ЛМР. І тільки тоді ми зможемо отримати належну і обґрунтовану відповідь на питання та запити, яких львівська мерія уникала або ж просто не реагувала. Що тоді робити пенсіонерам, які діють самі та некомпетентні у певних питаннях, які стосуються конкретно їхнього звернення?

Хотілось би отримати відповіді на наступне питання, яке тривожить львів’ян, хто буде нести відповідальність за незручності, які виникли перед громадою Львова?

Тарас Лозинський, політолог