На Володимира Великого незаконно спроектували багатоповерхівки

Десятки житлових будинків поверховістю 9-16 поверхів планують побудувати на ділянці площею 20 га на вулиці Володимира Великого, біля озера, у зоні віднесеної Генпланом міста до громадської забудови (Г-2).
 
Процедура погодження будівництва цього житлового комплексу сягає далекого 2013 року, коли 5 червня виконком своїм рішенням дав дозвіл на розроблення детального плану території у межах вул.В.Янева, вул. Стрийської, вул. В. Великого, залізничної колії. Платником розроблення документу виступила фірма ТзОВ «Будівельна кераміка Львова». З 12 грудня 2014 р. по 12 січня 2015р. тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення цього детального плану території, а затвердили його лише 14 липня 2017 року рішенням виконавчого комітету № 611.

Містобудівна рада, яка розглядала цей детальний план території після громадських слухань у 2015 році – завернула його на доопрацювання. Зауваження були стосовно необхідності внесення змін в Зонінг, перевищення щільності забудови, зниження поверховості та важливою була «особлива думка» головного архітектора Генплану міста Львова п.П.Крупи, який виступив проти будь-якого житлового будівництва: «дану територію потрібно віднести до зони рекреаційного призначення Р-3. … інститутом «Містопроект» в свій час було зроблено величезну містобудівну помилку щодо визначення статусу цієї території»

В Генеральному плані Львова і в план зонування Франківського району м. Львова (зонінг) затвердженого Ухвалою міської ради від 18.09.2014 року № 3840 - дана територія належить до зони Г-2 – торговельно-ділової, центрів обслуговування і комерційної діяльності.

Детальний план, який передбачав житлову забудову змінив зони певних територій всупереч чинному Зонінгу. Відповідно, без внесення змін до Генерального плану м. Львова дане будівництво є незаконним, що в свою чергу є підставою для відкликання містобудівних умов та обмежень.

19 червня 2015 року депутати Львівської міської ради Ухвалою №4861  погодили ПП «Озерна алея» відведення земельної ділянки в межах цього детального плану території площею 0,38 га (вул. Володимира Великого 2а) в оренду терміном на 10 років для будівництва і обслуговування спортивно-рекраційного комплексу з офісно-торговими приміщеннями, житлом, підземним паркінгом та об’єктами громадського харчування.

Однак, 5 липня 2018 року на звернення цього приватного підприємства  виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив затвердити містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва спортивно-рекреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та об’єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2-А. Фактично виконком дав дозвіл забудувати висотними багатоповерхівками територію озера, яка має бути збережена як зелена рекреаційна зона в межах об’єктів громадського призначення.

У зв’язку із вищевказаним Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області проведено позапланову перевірку Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради та прийнято рішення про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту будівництва на будівництво спортивно-реакреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та об’єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2- А, які затверджені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 06.07.2018 №721.