«Невигідна реформа для корупціонерів»

З моменту, коли Порошенко був обраний Президентом України, звертаючи увагу ще на передвиборчу програму – він обіцяє громадянам України «жити по новому», але з цього моменту пройшло більше року, а обіцянки так і не виконуються. Проте ряд подій привернув увагу Петра Олексійовича та змусив відреагувати та вдатись до радикальних змін запропонувавши підвищити мінімальну суму застави або взагалі її скасувати при обранні запобіжного заходу у низці вироків, пов’язаних з корупцією, що потішить багатьох українців, які бажають викорінити хабарництво.

На це, вочевидь, підштовхнула його нещодавня подія, коли Генпрокуратура спільно з СБУ затримали Ярослава Кашубу, одного з керівників Державної служби зайнятості під час одержання ним хабара близько 600 тисяч гривень.

Пріоритетним завданням революції Гідності – було зупинити розкрадання державних коштів та протидіяти корупційній сваволі, аби в країні настав час правди та порядку. Проте, як і очільник держави, так і олігархічна влада швидко забула про вимогу громадян та свої обіцянки і, більше того, за які саме цінності люди стояли на Майдані, про побиття студентів у листопаді 2013, про масові загибелі у лютому 2014 року.

Складається враження, що наші чиновники, депутати, міністри «гублять голову», коли займають посадові крісла, забувають про свої обов’язки та ставлять на перше місце власне збагачення. Беручи прокуратуру, СБУ, а точніше усі правоохоронні органи, які численно затримують  на «гарячому»  високопосадовців – самі здійснюють корупційні діяння. Виникає питання, як можуть боротись такі органи з корупцією, якщо самі беруть хабарі?

На думку політолога Тараса Лозинського, - «це в певній мірі заставить задуматись нашим високопосадовцям перед тим як вимагати хабар, адже відкупитись стане неможливо або в кращому випадку потрібно буде внести зовсім не мізерну суму. Можна припустити, що даний законопроект з моменту вступу в дію значно призупинить корупційні діяння в державі і залишить чорну пляму на репутації тих, хто вдасться до корупційних діянь. Також не слід забувати і про правоохоронні органи, в яких напрацьовані свої корупційні схеми і це викликає сміх, коли самі корупціонери шукають шляхи припинення корупційних діянь або намагаються з ними боротись. Слід підключати громадськість, комітети по боротьбі з корупцією та Національне антикорупційне бюро, до яких би долучались незаангажовані особи, які не байдужі і хочуть долучитися до процесу виявлення та зупинення протидії корупції».

Президент виступив з даною пропозицією на зустрічі з керівниками фракції коаліції та настояв аби даний законопроект вже був розглянутий найближчим часом.

Тарас Лозинський - політолог, активіст ГО "Розвиток Громади".